Twitter’da virüs alarmı

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Twitter’da virüs alarmı
  [​IMG]

  Günümüzde sosyal medya ile uzaktan ya da yakından tanışıklığı olmayan kalmamıştır. Facebook, twitter, instagram, swarm derken dört bir yanımız bir şekilde sarıldı ve artık attığımız her adımdan arkadaşlarımız ve takipçilerimiz haberdar. Yediğimiz, içtiğimiz, gezdiğimiz ve hatta yaptığımız tüm alışverişler sosyal medyaya servis ediliyor ve tepkiler bekleniyor.

  Uzun lafın kısası artık sosyal medyadan uzak kalamıyoruz. Ne yazık ki bazen işler istediğimiz gibi gitmiyor ve kötü niyetli kişiler tarafından o ya da bu şekilde kandırılabiliyoruz. Çeşitli yöntemlerle sosyal medya hesaplarınıza saldıran kişiler her gün yöntemlerinde farklılıklara gidiyorlar.

  Twitter kullanıcılarını tehdit eden bu yöntemlerden en yenisi Direk mesajlar ile size ulaşıyor ve içeriğinde ”şarkı harikaymış ;)” ya da ”bu şarkı benden sana :)” gibi mesajların yanı sıra birde link gizleniyor. Gelen linke tıkladığınız zaman sizi Twitter oturum açma sayfasına yönlendiriyor. Ancak yönlendirildiğiniz bu sayfa aslında sahte bir sayfa. Eğer siz de Twitter hesabınız ile bu sayfaya giriş yaparsanız, o zaman hem siz hem de arkadaş listenizdeki isimler kocaman bir virüs sahibi oluyor. Çünkü bu linke tıklayıp yönlendirildiğiniz sayfadan twitter’a giriş yapmaya çalıştığınız anda aynı mesaj profilinizden sizi takip eden arkadaşlarınıza gönderiliyor.

  Virüsler twitter’da şimdilerde böyle yayılıyor ilerleyen zamanlarda ne düşünülür ve neler bulunur bilinmez ancak siz şimdilerde direkt mesajla gelen bu tür linklere asla tıklamayın.
   
Yükleniyor...