Twitter’dan Reklam Yayıncılığında Kritik Adım

'Sosyal Medya' forumunda cCasT tarafından 8 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. Twitter
  Twitter’dan Reklam Yayıncılığı
  Twitter’dan Reklam Yayıncılığında Kritik Adım


  [​IMG]


  Twitter reklam yayınları konusunda geçtiğimiz günlerde önemli adımlar atarak üçüncü partilerden stream formatında reklam yayınına engelleme getirdi. Twitter sonuçta bu büyük pastayı oluştururken, reklam gibi kritik bir malzemeyi asla gözardı edemezdi.

  Twitter’ın yeni politikasından memnun olmayanlar da var. Sistemlerini tamamen Twitter üzerinden reklam yayınlamak amacıyla geliştiren Ad.ly ve Twad.ly sitelerinin akıbeti meçhul.

  Twitter yetkilileri şurada yayınladıkları yazılarında stream formatındaki reklamları engelleyerek yalnızca Promoted Tweets programını devam ettireceğini açıkladı.

  Twitter haklı olarak servislerini diğer partilerle birleştirme ve entegrasyon taraftarı değil. Twitter’ın attığı bu adımla ilgili ilkeleri yurtdışında takip edilen popüler bloglarda da bulabilirsiniz.

  Ortada bir döner sermaye varsa, anlaşılan paralar Twitter’ın kendi kasasına girecek. Eğer altyapınızı başka bir sisteme bağımlı olarak inşa ediyorsanız, Twitter’ın yaptığı gibi sonradan uygulanan değişikliklere kurban olabilirsiniz. Bu tür sıkıntılarla karşılaşmamak için elbette işin en başından itibaren doğru adımı atmak gerekiyor.

  Twitter’ın bu darbesine kurban olan webmaster arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.