ubuntu işletim sisteminin detaylı anlatılması

'Sorun Cevaplayalım' forumunda zamaneanne tarafından 22 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. ubuntu işletim sistemi hakkında bilgi

  Ubuntu, 20 milyonu aşkın kullanıcısıyla dünyanın en yaygın kullanılan Linux dağıtımıdır.Ubuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Ubuntu'nun hedefi, bilgisayar kullanıcılarına kullanımı ve kurulumu oldukça kolay, güncel ve güvenli bir işletim sistemi sunmaktır.

  Ubuntu'nun altı ayda bir yeni sürümünü yayınlanmaktadır. Canonical, iki yılda bir yayınlanan LTS (Uzun Süreli Destek, Long Term Support) sürümlerini Ubuntu 12.04'ten itibaren hem masaüstü sürümü için hem de sunucu sürümü için beş yıl boyunca güncelleme desteği sunmaktadır. Ara sürümler için ise on sekiz ay boyunca güvenlik yamaları, geliştirmeleri ve yazılım güncelleştirmeleri desteği sunmaktadır.

  Sistem gereksinimleri

  En son sürüm Ubuntu resmi olarak Intel x86 ve AMD64 mimarilerinde Masaüstü çeşidiyle; Intel x86, AMD64 ve SPARC mimarilerinde ise Sunucu çeşidiyle yayımlanır.

  Gerekli minimum sistem gereksinimlerini karşılayamayan bilgisayarlar için, resmi olarak tanınan bir Ubuntu türevi olan ve Xfce masaüstü yöneticisini kullanan Xubuntu, belirtilen RAM ve disk alanının yarısı ile de çalışabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Tem 2014
Yükleniyor...
Benzer Konular - ubuntu işletim sisteminin
 1. Aderito
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  461
 2. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  666
 3. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,780
 4. HazaN
  Yanıt:
  3
  Gösterim:
  3,588
 5. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,027