Ülkemizde Bor Nerede Çıkarılır

'Türkiyem' forumunda Ezlem tarafından 7 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Türkiye'de hangi maden nerede çıkarılır?

  Türk madencilik sektörünün en önemli ihracat maddelerindendir.Türkiye Bor’un tespit edilmiş % 63 ‘lük kısmına sahiptir. Ancak Üretim olarak ABD’den sonra dünyada ikinci sırada üretim yapmaktadır.Ülkemizdeki bor madenleri dünyanın en kaliteli bor madenleridir.Ancak bordan mamul ürünler ile rafine bor bileşiklerinin üretimi ve ticari açıdan gerekli teknolojik bilgi ve seviyeye henüz ulaşmamıştır.

  Ülkemizde Bor Nerede Çıkarılır

  Balıkesir (Bigadiç, Sandıklı, Susurluk),
  Eskişehir (Seyitgazi), Kütahya (Emet) ve Bursa’dır.

  Dünyada ise Türkiye, ABD ve BDT(Bağımsız Devletler Topluluğu) önde gelir.


  .
   
 2. Türk madencilik sektörünün en önemli ihracat maddelerindendir.Türkiye Bor’un tespit edilmiş % 63 ‘lük kısmına sahiptir. Ancak Üretim olarak ABD’den sonra dünyada ikinci sırada üretim yapmaktadır.Ülkemizdeki bor madenleri dünyanın en kaliteli bor madenleridir.Ancak bordan mamul ürünler ile rafine bor bileşiklerinin üretimi ve ticari açıdan gerekli teknolojik bilgi ve seviyeye henüz ulaşmamıştır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Nis 2015
 3. Bence çok güzel bir site herkese tavsiye ederim . Ödevim için çok iyi bir site. Bu çabanızı alkışlıyorum.:f118: :f71: :f196: :) :f63: :f30:
   
 4. Bence çok güzel bir site herkese tavsiye ederim . Ödevim için çok iyi bir site. Bu çabanızı alkışlıyorum.:f118: :f71: :f196: :) :f63: :f30:
   
 5. Türkiye Bor’un tespit edilmiş % 63 ‘lük kısmına sahiptir. Ancak Üretim olarak ABD’den sonra dünyada ikinci sırada üretim yapmaktadır. Ülkemizdeki bor madenleri dünyanın en kaliteli bor madenleridir.

  TÜRKİYE ‘DE NERELERDE ÇIKARTILIR
  Balıkesir (Bigadiç, Sandıklı, Susurluk), Eskişehir (Seyitgazi), Kütahya (Emet) ve Bursa’dır. Dünyada ise Türkiye, ABD ve BDT önde gelir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 13 May 2015
 6. hani biz boru çıkaramıyorduz diyenler vardı demekki çıkarıyormuşuz sözde gavurlar müsade etmiyordu.
   
 7. Teşekkürler öğrenmiş oldum
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Şub 2016
 8. teşekkür ederim:):f196::f118::f71::f30::f91::f94::f85::f77::f97:
   
 9. kiz

  kiz

  Bence guzell
   
 10. Abisi aferin adamsın
   
 11. daha önceleri söylenenlerde %70 ülkemizde bulunan bor madeni şimdilerde nedense %63 e düşürüldü böyle giderse dünya sıralamasında sonlarda yer alacaz gibi.Şu anda bor madeni işlenerekmi yoksa işlenmedenmi satılıyor kimin haberi var.?
   
Yükleniyor...