Ülkemizde Efsanelerin Çok Olmasının Nedeni Nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Aderito tarafından 4 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ülkemizde Efsanelerin Çok Olmasının Nedeni Nedir

  Cevap: Ülkemizde Efsanelerin Çok Olmasının Nedeni Nedir

  efsaneler il adlarının efsaneleri keşiş bahçesi efsanesi keşişin bahçesi efsanesi tarihi mekan efsaneler turkiyenin efsaneleri türkiye efsaneleri türkiye efsanesi türkiye efsanesiş türkiyede en kısa efsaneler türkiyedeki efsaneler türkiyedeki yer adları efsaneleri türkiyenin efsaneleri türkiyenin en önemli efsaneleri yer adları efsaneleri yer adlarının efsaneleri ısfahan şehir efsaneleri şehirlere verilen adlarla ilgili efsaneler şehirlere verilen adların efsaneleri
  Türkiyenin efsanelerini biliyor musunuz?

  İşte son tatil trendi “efsane turizmine adım atmak isteyenlere mini-rehber

  Ağlayan Kaya-Niobe

  Manisadaki Ağlayan Kayanın Kral Tantalosun kızı Niobe olduğuna inanılır Efsaneye göre Niobenin çocuklarının çokluğu tanrıça Letoyu kıskandırır. Leto, çocukları Apollon ve Artemisten Niobenin cezalandırılmasını ister. Onlar da Niobenin çocuklarını öldürür. 12 çocuğunu kaybeden Niobe büyük bir acıya kapılır. Baştanrı Zeus bu durumuna son vermek için onu taş haline getirir. Niobenin acısı dinmez ve o gün bugündür kayadan gözyaşları süzülür.
  Keşişin Bahçesi

  Kerem ile Aslının hikâyesini bilmeyen yok gibidir. İsfahan Padişahının oğlu Kerem, keşişin kızı Aslıyavurulur. Ancak iki genç din farkı yüzünden bir türlü kavuşamazlar Dilden dile anlatılan bu efsanenin geçtiği yer Ağrının Doğubeyazıt ilçesindedir “Keşişin Bahçesi vaha görünümünde büyük bir konaklama yeridir. Ayrıca hemen üzerinde bulunan tarihi İshak Paşa Sarayı yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçileri ağırlar.

  Cennet Ve Cehennem

  “Cennet ve cehennem bu dünyadadır diyenler mutlaka Silifkeye gitmeliler Cennet obruğunun girişinde 5. yüzyılda yapılan bir kilise vardır. Cehennem çukurunun ürkütücü görüntüsünü ise ilginç bir efsane tamamlar: Zeus, alevler kusan yüz başlıejderha Typhonu yendikten sonra, onu Etna Yanardağının altına sonsuza kadar kapatmadan önce 120 metrelik korkunç Cehennem çukurunda hapseder

  Amazonların Adası

  Kıyıya 2.5 kilometre uzaklıkta bulunan 40 bin metrekarelik Giresun Adası, Karadenizin tek adası olmanın yanı sıra Amazonların yaşadığı ada olarak da bilinir. Her yıl 20 Mayısta yapılan şenliklerde tekne turları düzenlenen ada ilginç bir ritüele de ev sahipliği yapar: Ana tanrıça Kybeleyi temsil eden üç ayaklı “Hamza Taşının altından geçen Giresunlular soylarının devam edeceğine inanır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Şub 2017
Yükleniyor...