Ülker Can Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Wish tarafından 12 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Ülker Can Biyografisi
  Ülker Can Özgeçmişi
  Ülker Can hakkında Bilgi
  Ülker Can Hayatı


  Ülker CAN (1986 - )

  1963 Eskişehir doğumlu olan Ülker Can, 1986 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. 1987-1990 yılları arasında şimdiki ismi Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde eczacılık yaptı. 1991'de Eskişehir'in en büyük mahallelerinden biri olan Emek Mahallesinde kendi eczanesini açtı.

  2011 Seçimlerinde tutkuyla bağlı olduğu şehrine daha fazla hizmet etkem için 15 Ocak 2011 tarihinde milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

  2003 yılında AK Parti ile girdiği siyasi yaşamını halen Ak Partide sürdürmekte olan Can, il yönetim kurulu üyeliği, merkez ilçe başkan yardımcılığı ve il kadın kolları başkanlığı görevlerini yürüttü.

  2009 yerel seçimlerinde Odunpazarı merkez ilçesinden il genel meclis üyeliğine seçilen Can; Meclis bünyesinde, sağlık komisyon başkanlığı ve Odunpazarı köylere hizmet götürme birliğinde görev yapmaktadır. Bunun yanında il genel meclisi başkan vekilliğini sürdürmektedir.

  Başarılı bir iş kadını olarak örnek gösterilen Can, Eskişehir eczacı odasında bir dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı.

  Halen Doğum evi hasta hakları kurulunda da görev yapmaktadır. Aynı zamanda Eskişehir Ticaret odasına da üyedir.

  Çocukluk yılları Eskişehir'in Mihalgazi, Mihalıççık ve Mahmudiye ilçelerinde geçen Can Eskişehir Cumhuriyet Lisesi'nden mezun oldu. Emekli öğretmen bir babanın ve ev hanımı annenin kızı olan Can, 1990 yılında mutlu bir evlilik yaptı ve 1 kız çocuğu annesidir.
   
Yükleniyor...