Uluslararası müzik çeşitleri hakkında bilgi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 30 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hip hop, Afrika ve Latin Amerika kökenli ABDli gençler arasında yaygın bir yaşam biçimi, alt kültür ve popüler kültürdür. Kavram genellikle bu yaşam biçiminin aynı adla anılan müzik tarzını akla getirir.

  Rock and Roll (rockn roll olarak da anılır) 1950lerin Amerikasında ortaya çıkmış bir müzik türüdür. Bu tarihten sonra hızla ilk önce tüm ülkeye, ardından da tüm dünyaya yayılmıştır.

  Rock, 20. yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmış , genellikle elektro gitar, bas gitar ve bateri gibi enstrümanlarla beraber vokal melodi taşıyan popüler müzik formudur. Org ve piyano gibi klavyeli enstrümanlara da rockta sıkça rastlanılabilir.

  Rhythm and Blues, zamanla değişim göstermiş, özellikle 70′lerin ortalarından sonra hızlı tempolu dijital müziklerle de kendinden söz ettirmiştir.

  ABDde siyah müzisyenlerin kendi halk müziklerini modern enstrümanlarla icra etmeye başlamaları ile birlikte ortaya çıkmış, zamanla halkın bütün kesimlerine yayıLmış, içinden R&B,Rock gibi başlı başına tarzlar çıkarmış müzik tarzıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 May 2014
Yükleniyor...