Umreye giderken gerekli malzemeler neler?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda EyLüL tarafından 8 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Umreye giderken gerekli malzemeler  Umre ziyaretine giderken neler hazırlanmalı neler gerekiyor en fazla ihtiyaç duyulan şeyler nelerdir kısaca yazımızda size bu konuyla ilgili gerekli olan bilgileri vereceğiz.

  Yetecek kadar nakit.

  Omuz çantası.

  Eşyaların içinde hazır bulunduğu valiz.

  valiz ve çantabulundurmak için hafif, olan eşyaları tercih edin.

  Umre yolculuğu için hazırlaması gereken eşyalar. Her umre adayı kendi ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak bu seçeneklerden yararlana bilir.

  Giyecekler, Mazemeler

  Kısa çorap, Rahat ayakkabı, evde terlik, İç çamaşır, Havlu, Kullanışlı eşarp, Yarım atlet ve iç çamaşırı Banyo havlusu, Penye bluz, Pijama, Etek, Yelek, yedek dış giysi, patik.

  Alınacak Mazemeler

  Çerez, Pasta (kuru), Bisküvit., Su, limon, kağıtlı şeker.

  Sağlık Malzemeleri:

  Ped kadınlar için Ağrı kesici, Diş fırçası, Diş macunu, Pamuk, Vitamin, soğuk algınlığı ve gribe karşı ilaç, Kas gevşetici, Gazlı bez, Maske,boğaz pastili, Yumuşatıcı krem, Pişik kremi.

  Temizlik, Mazemeleri:

  Kağıt havlu Tuvalet havlu Kokusuz sabun, Siyah küçük poşetler, Hijyenik sıvı sabun, Selpak, Az bir kolonya, Tırnak makası.

  Kırtasiye, Mazemeleri

  Tükenmez kalem, not defteri, Küçük bir Mealli Kur’an

  Çantada: (yollarda giderken ihtiyaç duyulan şeyler)

  Küçük su şişesi, kalem, sabun, kağıt havlu, terlik poşeti, yedek poşet, ıslak mendil, ağrı kesici, pasta bisküvi, çerez, gazlı bez, tuvalet kağıdı, seccade vb.(bunlar yol esnasında kullanılacak miktarda olmalı)

  Diğer malzemeler: Türk parası, Riyal, Fotoğraf makinesi,Seccade, poşetler, küçük makas, taş için küçük kese, hafif bir pike ve çarşaf,yastık kılıfı, tesbih, iğne, iplik gerekli olan malzemelerdendir.

  umreye-giderken-neler gerekmektedir-.jpeg
   
Yükleniyor...