Üniversitede Sabahat Tuncel Kavgası

'Haberler' forumunda Violet tarafından 25 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Üniversitede Sabahat Tuncel Kavgası,

  [​IMG]


  BDP'li Sabahat Tuncel, Bilgi Üniversitesi'nde Katıldığı Bir Konferansta Protesto Edildi.
  BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Bilgi Üniversitesi'nde katıldığı konferans sırasında protesto edildi. Tuncel, Üniversite düzenlenen "Başörtüsüne ve Anadile Özgürlük" konferasına katılmak için saat 12.00 sıralarında Dolapdere Kampusune geldi. Bir grup öğrencinin alkışlıyarak desteklediği Tuncel, gazetecilerin başkomisere Tokat atmasıyla ilgili sorularına yanıt verdi.

  BACAĞINDAKİ YARAYI GÖSTERDİ

  "Keşke tokattan öncekileri de yayınlansaydı. Siz bir tokatı değerlendiriyorsunuz. Ama milletvekiline gaz bombası atılmasını değerlendirmiyorsunuz" diyen Tuncel, kendisini bacağındaki yarayı göstererek savundu. Sebahat Tuncel, bacağına gaz bombasının isabet ettiğini söyledi. Tuncel, "Meselenin medya tarafından farklı tartışıldığını düşünüyorum" dedi. Tuncel, "Ortaya çıkan durum hem kendi açımdan hem de partimiz açısından istenilen bir görüntü değil. Mesele orada bir polis memuru değil, zihniyettir. Bu düşüncenin teşhir edilmesi gerekir" diye konuştu.
  CEMİL ÇİÇEK'E YANIT

  Tuncel, "Cemil Çiçek keşke milletvekili arkadaşımız Sevahir Bayındır'ın bacağı kırıldığında da aynı duyarlığı gösterseydi. Türkiye bu zihniyetten dolayı bu durumu yaşıyor. Biz dokunulmazlıkların kalkmasından yanayız" ifadesini kullandı.

  PROTESTO EDİLDİ

  Tuncel kürsüdeki konuşmasına başlamadan önce bir grup Öğrenci tarafından protesto edildi. Protestocu öğrenciler ile salonda Tuncel'i destekleyen grup arasında gerginlik çıktı. Olayların büyümesini araya giren güvenlik görevlileri engelledi. Protestocu öğrenciler salondan çıkarıldıktan sonra Tuncel konuşmaya başladı
   
Yükleniyor...