Ünlü Modacılardan Gelinlik Önerileri

'Moda Rehberi' forumunda Blue tarafından 29 May 2009 tarihinde açılan konu


 1. Bu yılın gelinlik modasında her tarza uygun gelinlik bulmak mümkün. Ancak volanlı etekler, danteller ve duvakların dönüşü yaza damgasını vuruyor. Gelinlik denince akla ilk gelen markalar, modaevleri ve tasarımcılardan bu yaz neler var neler yok dinledik...
  Akay Gelinlik: Kişiye özel dikim hizmeti veren Akay'ın 2009 sezonu, 60 parçadan oluşuyor. Elegance koleksiyonunda danteller, fiyonklar, uzun kabarık etekler öne çıkıyor. Heykelimsi formların hâkim olduğu gelinliklerde swarovski ve kristal taşlar da kullanılmış. Simple Luxury ise dantel ve kumaşların farklı kullanımı ile daha çok sade gelinlere hitap ediyor.
  Derishow Delight: Kişiye özel tasarımlar yapan Derishow Delight'ın öne çıkan bazı hazır modelleri de var. Örneğin 'Yonca' modelinin belindeki dört yapraklı yeşil yonca ve beyaz organze minik yapraklar dikkat çekiyor. Uzun tül eteği, gecenin ilerleyen saatlerinde içinden çıkarak, eğlenmeyi seven gelinlere hareket kabiliyeti de sağlıyor. 'Orkide' modelinin uçuşan ve sıradışı kesimli bir silüeti var.
  Dilek Hanif: Bu yaz gelinliklerde inci veya çiçekler yerine silme kristal taş kullanılarak yapılan sıvama işlemeli tasarımlar öne çıkıyor. Vücudu saran bu tarz gelinlikler, basenden başlayan kabarık, volanlı eteklerle daha da çarpıcı hale getiriliyor. Sade ve vücudu saran gelinliklerde, bellerine veya omuzlarına oturtulan tek bir büyük çiçek detayı dikkat çekiyor.
  Vakko Wedding: Ünlü modacı Vera Wang saten dökümlü, kurdele detayıyla dikkat çeken, uçuşan, hafif şifon ve organze kumaşlarla tasarlanmış gelinlikleri tercih etmiş. Gelinliklerde birden fazla ve farklı dantel kullanımı oldukça göze çarpıyor. Bir diğer ünlü modacı Oscar de la Renta, volanlı etekleri tercih etmiş. Aksesuarlarda ise daha çok tüylere ağırlık vermiş. Ayrıca bu sezonun baskın trendi olan çiçek tasarımları da hayli belirgin.
  Beyaz Butik: Daha düz etekli modeller, daha hafif kumaşlar, ince tafta ve ince organzeler, romantik danteller ve duvaklar bu yılın 'in'leri. Yılın kumaşı, tartışmasız dantel. Beyaz Butik'in bünyesindeki 12 markada da dantelin ağırlığı hissediliyor. Görkemli ve klasik gelinliklere imza atan Ian Stuart'ın modelleri bile bu yıl daha ince hatlı; çok geniş etekler daralmış, dokular incelmiş. Rosa Clara'nın koleksiyonunda hareketli, genç, kat kat, volanlı etekler kalçadan genişliyor. Bir de bu yıl görkemli duvaklar geri dönüyor. Dantelli, taşlı ya da işlemeli; birçoğu gelinlikle takımlanmış duvaklar çok gözde.
  Atıl Kutoğlu: Atıl Kutoğlu, kişinin hayalleri ve istekleri doğrultusunda çalışıyor. Önerisi, romantik ama günün trendlerini de yansıtan bir gelinlik hazırlamak. Daha çarpıcı olmak isteyen gelinler için payetli kumaşlar kullanıyor. "İpek muslin, şifon veya organze de ideal kumaşlardır. Danteli çok dikkatli kullanmak gerekir. Duvakta sade bir çizgide kalmayı yeğlerim," diyor.
  Aysira: Kendi özgün tasarımları olan 80'in üzerindeki model çeşitliliğiyle dikkat çeken Aysira'da, saten, organze, tül, tafta gibi ithal kumaşların Fransız dantelleriyle süslendiği, romantik modeller, modern bir anlayışla yorumlanmış.
  Pronovias: Kumaşların dökümlü kıvrımları, buğulu görünümü ve net kesimler konsepti belirliyor. Doğal beyazın iddialı duruşu, fildişi renk tonlarıyla tamamlanıyor. Couture koleksiyonunda yer alan gelinlikler ise tasarımcı Manuel Mota'nın vermek istediği şık ciddiyeti yansıtıyor.


  Alıntı.
   
Yükleniyor...