Unutkanlığa Karşı Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Semerkand tarafından 17 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Unutkanlığa Karşı Dua
  Unutkanlık için Dua

  Bu üç dua sabah akşam 3 defa okunur. Öğrencilerin derslerini daha iyi anlaması için, sınava hazırlananların hazırlıklarına destek olması için, unutkanlıktan korunmak ve buna benzer şeyler için faydalıdır, tavsiye edilir.

  1. Allâhümme elhimnî ilmen efkahü bihî evâmirake ve nevâhiyeke verzuknî fehmen a'lemü bihî keyfe ünâcîke yâ erhamer râhımiyn.
  Anlamı: Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah'ım. Senin rahmetinden niyaz ediyorum k,; Peygamberlerine verdiğin anlayış ve hafıza kabiliyetinden ve yakın meleklerine verdiğin iham kabiliyetinden bana da ver

  2. Allahümmerzuknî fehmen nebiyyîne ve hıfzal murselîne ve ilhamel melâiketil mukarrabiyne bi rahmetike yâ erhamer râhımiyn.
  Anlamı: Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah'ım. Senin rahmetinden istiyorum ki; Peygamberlerin anlayışını ve onların hafızası gibi hafızayı ve kendine yakınlaştırdığın meleklerin ilhamını bana lutfet.

  3. Allâhümme ekrimnî bi nûril fehmi ve ahricnî min zulümâtil vehmi veftah li ebvâbe rahmetike venşur aleyye min hazâini ılmike yâ erhamer râhıym.
  Anlamı: Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah'ım. Bana anlayış nuru ihsan et. Beni vehim karanlıklarından kurtar. Rahmet kapılarını aç ve ilim hazinelerinden bana lutfet.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...