Utangaç Kişilerin Özellikleri

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 31 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Utangaç Kişilerin Özellikleri Nelerdir


  Utangaç kişilerin kişilik özellikleri nasıl olur bu özellikler neler aşağıda utangaç insanların özelliklerine deyineceğiz.Utangaçlık bir çoğumuzun aşamadığı bir sorun aslında sorunmudur bu bilinmez belkide biraz uytangaçlığın kimseye zararı yoktur.Utangaçlığın olumlu özellikleri olduğu gibi olumsuz özellikleride vardır bu özelliklerden bazıları şu şekilde sıralanabilir.

  Utangaç kişiler her şeyden önce toplum tarafında saygı duyulan ve tercih edilen özelliklerdir.Bu özellikler, bireylerin kendilerine ayırdığı zamanı artırır.Utangaç bireyler saldırgan davranışlarda bulunmadıkları için başkalarını incitmezler.
  Utangaç kişiler Daha az dikkat çekerler, bu nedenle de kendilerini güvende hissederler. İyi bir dinleyici olarak bilinirler.Utangaç kişilerin Bu olumlu özelliklerine rağmen aslında utangaçlık, araştırmalarda karşımıza olumsuz bir özellik olarak çıkıyor.

  Utangaç kişiler sosyal iletişimi başlatmada zorluk yaşıyorlar.Utangaç insanların kendileri hakkında gerçekçi olmayan sosyal karşılaştırmalar yaptıklarını düşünülmektedir.Bu tür yargılar ise utangaçlıklarını artırmakta ve davranışlarını sınırlandırmaktadır.Utangaç kişiler sosyal yaşantılarında içinde bulundukları ortamla ya da diğer insanlarla değil, sürekli olarak kendi davranışlarıyla ilgilenirler.
   
Yükleniyor...