Vaaz ve Vaizlik sempozyumu

'Güncel Bilgiler' forumunda Meryem tarafından 16 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Vaaz ve vaizlik sempozyumu
  Vaaz Vaizlik sempozyumu 2011  Vaaz ve Vaizlik sempozyumu

  Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 17-18 Aralık tarihleri arasında Ankara Büyük Anadolu Otelde “Vaaz ve Vaizlik Sempozyumu düzenliyor.

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmezin açılışını yapacağı sempozyumda, vaaz ve vaizlik konuları tüm yönleriyle ele alınacak.

  Sempozyuma Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yaşar Yiğitin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri, akademisyenler, müftüler, vaizler, imam-hatipler ve öğretmenlerin de katılımıyla 3 ayrı salon ve 15 ayrı oturum halinde gerçekleştirilecek seminerde, toplam 60 tebliğ sunulacak.

  “Vaazlarda Dil ve Üslup, “İletişim Yöntemleri, “Vaazlarda İçerik, Sunum ve Geribildirim, “Vaizlerin Temel Yeterlilikleri, “Günümüzde Vaizlerin Eğitim ve Yetişme Süreçleri, “Vaizliğin Sorunları gibi bir çok konunun ele alınacağı sempozyum, 18 Aralık Pazar günü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmezin oturum başkanlığını yapacağı “Değerlendirme ve Kapanış Oturumu ile sona erecek.

  (diyanet)
   
  Son düzenleme: 17 Ara 2011
Yükleniyor...