Vertigo Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 5 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Vertigo Ne Demektir,Nasıl Tedavi Edilir?  Vertigo ne demek bir çoğumuz ismini bile duymamışızdır bu hastalığın ilk defa duyuyor olabiliriz Vertigo hakkında bilmedikleriniz merak ettikleriniz Vertigo nedir nasıl tedavi edilir bu soruların cevabını konumuzda bulabilirsiniz.

  Vertigo Belirtileri ve Tedavi yöntemleri nelerdir

  Vertigonun en sık karşılaşılan belirtisi baş dönmesi, kulak çınlamasıdır. Vertigo çok şiddetli olduğunda hastalarda gözlerde sıçrayıcı hareket, bulantı ve kusma, ayakta duramama şeklinde belirtiler de olabiliyor. Sonuçta insanın ayağının altından yer kayıyormuş gibi hissetmesi veya bir yana kayma gibi belirtilerle devam eder.

  Vertigo Vücudumuzun denge ve hareket halinde kalmasını sağlayan organlarımız kulak ve beyinciktir. Bu sebeple, bu organlarımızda meydana gelen bir arızada vertigo hastalığı oluşmaktadır. Vertigo Göz, kulak ve beyincik organımıza bağlı olarak meydana gelecek muhtemel rahatsızlıkları vardır.

  Vertigo genellikle başka bir hastalığın habercisidir. Bu nedenle öncelikle asıl hastalık tedavi edilmelidir. İlaç ve tedavi süreci hastalığa göre uygulanmalı. Tümörler hariç kulağa bağlı baş dönmeleri kısa yâda uzun zamanda kendiliğinden ortadan kalkmakta.

  Vertigo, beyin damar hastalığı, MS, beyin tümörü, boyun kemiklerinde kireçlenme gibi hastalıklarla ilişkili ise bu hastalıklara yönelik özel tedaviler uygulanıyor. Bu amaçla doktorunuz ayakta yada yatarken hatta yürürken bazı testlere tabi tutacaktır.