Vizyona Giren Filmler 1 Ağustos

'Medya Bölümü' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Vizyona Giren Filmler 1 Ağustos

  [​IMG]
  1 Ağustos 2014 tarihinde vizyona giren 4 yeni filmden bahsetmek istiyoruz. Bu hafta gösterime giren bu dört yeni film içinden bizim tavsiyemiz Galaksinin koruyucuları olabilir. Tabi zevklerin ve renklerin tartışılmadığını bildiğimiz için dört yeni filmi de izleyip karar vermek size kalmış.

  Galaksinin Koruyucuları, Keşke Burada Olsam, Attila Marcel ve Toprağa Uzanan Eller…

  Galaksinin Koruyucuları yılın merakla beklenen filmi olması nedeniyle büyük ilgi görüyor. Tüm teknik detaylar ve efektler ile izlemeye değer bir film. Konusuna kısaca değinecek olursak: “Maceracı Peter Quill’in, tüm dünyayı tehdit eden Ronan’ın bulmak için, can attığı bir küreyi çalması ile başlayan bir ödül avı. Ronan’dan kaçmaya çalışan Quill, birbirinden farklı uyumsuz kişilerden oluşan bir grupla zor bir ateşkese zorlanır. Silâh taşıyan bir rakun, ağaca benzeyen bir insansı, ölümcül Gamora ve intikam dolu Drax. Quill, elinden geleni yaparak galaksiyi düşmanlarından bir kez daha korumak zorundadır.”

  Keşke Burada Olsam Zach Braff’ın on yıl sonra yönetmen koltuğuna oturduğu bir film Aidan, yetişkin sorumluluğunu pek de taşıyamayan iki çocuklu bir aile babasıdır. 35 yaşına gelmiş olmasına rağmen hayattaki yönünü bulamamıştır. Güzel karısı Sarah, kocasının aklı beş karış havada hallerine sinirlense de aileyi bir arada tutmaya çalışır. Babası torunlarının okul masraflarını ödeyemeyince, Aidan çocuklarını kendi eğitmeye karar verir. Onlara bildiklerini aktarmaya çalışırken, aslında kendisinin de hayata dair pek az şey bildiğini fark edecektir.

  Attila Marcel iki yaşından beri ona bakan iki aristokrat halasıyla Paris’te bir apartman dairesinde yaşamaktadır. Halalarının en büyük hayali, Paul’u bir piyano virtüözü olarak görmektir. Apartmanlarındaki Madame Proust ile tanışana dek dış dünya ile bağını kesen Paul, hayatın diğer yönlerini hiç deneyimlememiştir. Bu sıradışı kadının müzikle birlikte harmanlayarak Paul’a sunduğu bitki çayı, Paul’un bastırdığı hatıralarını bir bir su yüzüne çıkartır. Tipik bir Fransız komedisi

  Toprağa Uzanan Eller‘de ise çocuk gözünden pamuk işçilerinin hikayesi anlatılıyor. Toprak, Çukurova’ya mevsimlik işçi olarak giden bir ailenin ortanca çocuğudur. Sekiz yaşında olmasına rağmen hiç okula gitmemiş ve nüfusu henüz çıkarılmamıştır. Ablası Zehra 15 yaşındadır ve yüklü bir başlık parası karşılığı babası tarafından dedesi yaşında bir adama sözlenmiştir. Toprak’ın küçük kardeşi Zeliha ise geçirdiği çocuk felci sonrası görme yetisini kaybetmiştir.
   
Yükleniyor...