W.L.Messenger 2009 İncelemesi

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 25 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bundan yaklaşık 1 yıl önce 27 Kasım 2007 tarihinde yazılım geliştiricilerine sunulan Windows Live Messenger Beta 0, daha sonra 17 Temmuz 2008'de Beta1 ve 17 Eylül 2008 tarihinde yayınlanan Beta2'yle beraber tüm kullanıcılara denemeleri için sunuldu. 15 Aralık 2008'de RC sürümüne kavuşan Windows Live Messenger 2009 son olarak 7 Ocak'ta final sürümüne kavuştu. Özellik olarak RC ve final sürümü arasında hiç bir fark bulunmamakta.

  2005'ten beri Microsoft tarafından geliştirilen Live Messenger 2009 sürüm numarası olarak 9.0, teknik sürüm numarası olarak ise 14.0 ile birlikte diğer Windows Live programlarıyla tümleşik hale getirildi.
  KURULUM>>
  [​IMG]
  İnceleme merkezimize final sürümüyle konuk olan Windows Live Messenger 2009 sürümünü indirmek için öncelikle tarayıcımızda bu adresi açıp sağ üst taraftan karşıdan yükleye tıklayarak indirme işlemini başlatıyoruz.
  [​IMG]
  Bilgisayarımıza inen 1.10 MB'lık "wlsetup-custom.exe" adlı dosyayı çalıştırarak yükleme işlemini başlatıyoruz.
  [​IMG]
  Yüklenirken...
  [​IMG]

  Bu ekranda yükleyeceğimiz Live bileşenlerini seçiyoruz. Biz sadece Messenger'i yükleyeceğimizden dolayı 67 MB yer kaplayacak. Yükleye tıkladıktan sonra Messenger'imiz yüklenmeye başlıyor.
  [​IMG]
  Yükleme tamamlandıktan sonra çıkan bu ekranda bize arama sağlayıcımızın Live search olarak ayarlanmasını ve giriş sayfamızın MSN olarak değiştirilip değiştirilmeyeceğini soruyor. Biz tarayıcı ayarlarımızdan memnun olduğumuz için bu sayfadaki işaretleri kaldırıp devam ettik.
  [​IMG]
  Yükleyicimizin son sayfasına gelmiş bulunmaktayız. Bu sayfada bize bir geçerli messenger adresimiz olup olmadığı soruluyor. Yoksa sayfadaki bağlantıdan oluşturabiliyoruz.

  Kaynak:pCLABS
   
Yükleniyor...