WD Scorpio Blue Taşınabilir Sürücü

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 6 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. WD Scorpio Blue,
  WD 1 TB sabit diski laptoplar için inceltti


  Yeni 9,5 mm WD Scorpio Blue Taşınabilir Sürücü dizüstü bilgisayarlar için mevcut en yüksek kapasiteyi sunar.
  [​IMG]

  Masaüstü taşınabilir yüksek kapasiteli kurumsal ve tüketici sabit sürücü pazarında lider olan Western Digital®, bugün, 1 TB kapasiteli WD Scorpio® Blue™ 9,5 mm, 2,5 inç taşınabilir sabit sürücülerinin sevkiyatına başladığını duyurdu. Dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış olan yeni WD Scorpio Blue 1 TB taşınabilir sabit sürücüler, plaka başına 500 GB alan yoğunluğu kullanıyor ve artık endüstri standartlarındaki 9,5 mm, iki plakalı (2 disk) form faktörlü 2,5 inç sabit disklerde en yüksek kapasite ile kullanıma hazır bulunuyor.WD Scorpio Blue taşınabilir sabit sürücüleri, sağlamlık, güvenilirlik ve veri koruma özellikleri ile değerli verilerinizi aktif olarak korumak üzere tasarlandı. WD Scorpio Blue 1 TB taşınabilir sabit sürücüler, mükemmel güç ve performansları sayesinde, dizüstü bilgisayarlar ve uzun pil ömrü, serin ve ultra sessiz çalışma gerektiren diğer taşınabilir cihazlar için ideal çözüm sunuyor.WD Başkan Yardımcısı ve İstemci Depolaması Genel Müdürü Matt Rutledge ‘’ WD, 9,5 mm’lik kasada 1 TB WD Scorpio Blue dizüstü bilgisayar sürücüsü ile taşınabilir bilgisayar ortamlarında kullanılmak üzere, mevcut en yüksek depolama kapasitesini sunmaktadır.’’ dedi.’Mobil kullanıcılar artık maksimum kapasiteyi, incelik ve hafifliğe tercih etmek zorunda değiller. WD, performans ve güvenilirlikten taviz vermeksizin, PC ve Mac dizüstü bilgisayarlar, harici depolama ve dijital medya oynatıcılar gibi mobil dijital cihazlar için depolama seçenekleri sunuyor.’ WD Scorpio Blue Özellikleri:Düşük güç tüketimi – Son teknolojili arama algoritmaları, sürücünün veri arama şeklini en uygun hale getirir, bu da güç tüketimini önemli ölçüde geliştirir.

  Serin ve sessiz – Bir dizüstü bilgisayar sürücüsünde sessizlik altın değerindedir. WD’nin özel WhisperDrive teknolojisi, piyasadaki en sessiz 2,5 inç sabit sürücülerden birini sunar.

  Güvenilir – WD SecurePark™, döndürme ve yavaşlama sırasında ve sürücü kapalıyken kayıt kafalarını disk yüzeyinden ayırır. Bu da, kayıt kafasının disk yüzeyine dokunmasını engelleyerek, kafanın daha az yıpranmasını sağlar ve iyileştirilmiş çalışma dışı darbe toleransı nedeniyle uzun süreli güvenilirliği arttırır.

  Şok Toleransı - WD’nin ShockGuard teknolojisi, halihazırda piyasadaki en iyi 400Gs şok spesifikasyonu arttırımı ile sürücü mekaniğini ve plaka yüzeylerini darbelere karşı korur.

  Gelişmiş Format Teknolojisi (AF) - WD ve diğer sürücü üreticileri tarafından, sabit sürücü kapasitelerinin arttırılmasını devam ettirmeye yönelik çok sayıda yöntemden biri olarak kabul edilen teknoloji. AF, artırılmış alan yoğunlukları sağlayan daha etkili bir ortam formatıdır ve şu sistem yazılımları için optimize edilmiştir: Windows® 7, Windows Vista™ ve Mac OS X Tiger®, Leopard®, Snow Leopard®. (yalnızca PVT modeller)

  Uyumluluk Açısından Denenmiştir - WD, müşterilerine sürücülerinin sistemlerinde çalışacağına dair güvence vermek üzere, FIT Laboratuarı ve Mobil Uyumluluk Laboratuarında yüzlerce sistem ve çok sayıda platform üzerinde testler gerçekleştirmektedir.

  Fiyat ve StokWD Scorpio Blue 1 TB (model WD10JPVT) sabit sürücüleri 3 yıl garanti kapsamındadır ve önerilen perakende satış fiyatı KDV hariç $119.00 USD’dir. WD Scorpio Blue 1 TB 9,5 mm taşınabilir sabit sürücüleri hakkında daha fazla bilgi firmanın internet sitesinden bulunabilir: WD Scorpio Blue
   
Yükleniyor...