Windows XP'ye bir darbe de Firefox'tan...

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 17 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. Windows XP'ye bir darbe de Firefox'tan.. .
  Ümit Öncel

  Bir zamanların en büyüğü XP yalnız kalıyor: Microsoft'tan sonra Firefox da XP'ye sırt çevirdi...  XP yalnız kalmaya başladı...

  Windows XP artık iyiden iyiye emeklilik sürecine girdi. Microsoft zaten çoktan XP ile ilgili planlarını açıklamıştı. Fakat sistemin çok yaygın olması Microsoft planlarının önündeki en büyük engel. Fakat Microsoft, Windows 7 gelirken bu kadar güçlü ve eski bir işletim sisteminin varlığından çok da memnun değil. Diğer yandan XP'nin emekliliği Microsoft dışındaki pek çok firmayı da çok yakından ilgilendiriyor. Microsoft'un artık desteklemeyeceğini duyurduğu sistemden, diğer firmalar da yavaş yavaş desteklerini çekeceklerini açıklamaya başladılar.

  İlk açıklamalardan biri Mozilla'dan geldi. Vista ve Windows 7'nin özelliklerine yoğunlaşmak isteyen Firefox geliştiricileri, Firefox 3.5'in XP SP2'yi desteklemeyeceğini duyurdular. SP3 için destek hala sürecek ama onların asıl istediği XP'yi tamamen terk edip, yeni nesil sistemlerin sağladığı avantajlarından yararlanmak. Buna rağmen Firefox yöneticisi Mike Beltzner, XP'nin hala son derece yaygın olduğunu ve XP desteğini sona erdirmekle bu kullanıcıları yüz üstü bırakmış olacaklarını düşünüyor. Yine de Firefox içerisinde özellikle geliştirici ekip, bir an önce XP'yi terk edip önlerine bakmak konusunda oldukça ısrarcı görünüyor.
   
 2. Cevap: Windows XP'ye bir darbe de Firefox'tan...

  ne halleri varsa görsünler xpim le ben mutluyum ::)
   
Yükleniyor...