Yağışlar Hayatı Felç Etti

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 7 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yağışlar İstanbul'u Felç Etti  Yağışın şiddetini arttırması nedeniyle, rögarlar taştı. Bodrum katta bulunan bazı ev ve işyerlerini de su bastı. Vatandaşlar, baskınlar nedeniyle belediyelere tepki gösterdi. İtfaiye ekipleri, su baskınlarına müdahale etmeye çalıştı.

  İSTANBUL İÇİN SAĞANAK UYARISI

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, İstanbulda halen aralıklarla devam eden sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak yarın öğle saatlerine kadar şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa neden olacağı bildirildi. Yetkililer vatandaşları, ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan gibi olası tehlikelere karşı uyardı.

  OKULLAR TATİL


  Şiddetli yağış nedeniyle İstanbul'da ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında kentte sağanak yağış beklentisi nedeniyle öğleden sonra okulların tatil edildiği açıklandı. Yazılı açıklamada şöyle denildi:
  "İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün yazısı gereğince; İlimizde halen aralıkla devam eden sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetini arttırarak yarın öğle saatlerine kadar şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek muhtemel olumsuzluklara karşı 07/06/2010 Pazartesi günü her tür ve derecedeki yaygın ve örgün eğitim kurumları saat 12:00 itibariyle 1 gün tatil edilmiştir."

  ENGELLİ ÇALIŞANLAR İDARİ İZİNLİ  İstanbul Valiliği sağanak yağışın öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artıracağını bu nedenle engelli kamu görevlileri idari izinli sayıldığını açıkladı.  YAĞIŞLARIN ARDINDAN MARMARA'DA SICAKLIK ARTACAK

  Marmara Bölgesi'nde, 9 Haziran Çarşamba gecesine kadar sürecek yağışların ardından hava sıcaklığının 9 derece kadar artış göstermesi bekleniyor.

  TÜRKİYENİN GENELİNDE YAĞIŞLAR BUGÜN DE DEVAM EDECEK

  Türkiyenin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bugün de devam edecek. Hava sıcaklığı güney, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, Trakya'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiyenin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bugün de devam edecek. Yağışların Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce ve İstanbul'un Anadolu yakasında çok kuvvetli ve aşırı, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Isparta, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığı güney, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, Trakya'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


  Yağışların Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce ve İstanbul'un Anadolu yakasında çok kuvvetli ve aşırı, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Isparta, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım, heyelan v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI


  Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar gibi) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

  İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Avrupa yakasında kuvvetli, Anadolu yakasında aşırı olması beklenmektedir. Rüzgar il genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. (23)

  ANKARA:
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (22)

  İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (25)

  ADANA: Parçalı ve çok bulutlu (30)

  ANTALYA:
  Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (24)

  SAMSUN:
  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (25)

  ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (24)

  DİYARBAKIR:
  Parçalı zamanla çok bulutlu (34)

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU


  Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İstanbul'un Avrupa yakası ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli, İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli ,Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova çevrelerinde aşırı olması beklenmektedir. Rüzgar bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kütahya, Afyon ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  AKDENİZ:
  Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile öğle saatlerinden sonra Akdeniz'in iç kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Isparta il genelinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, Ankara, Çankırı, Konya ve Kırıkkale ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Eskişehir il genelinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Düzce ili genelinde çok kuvvetli ve aşırı, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
  Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, kuzeyi (Erzurum, Tunceli, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Van, Hakkari ile akşam saatlerinde Malatya çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.
   
 2. Cevap: Yağışlar Hayatı Felç Etti

  Yani Yine Elektrikler Kesilecek

  Sokakta Kalanların allah yardımcısı olsun:(:(:(
   
 3. Cevap: Yağışlar Hayatı Felç Etti

  Amin=(
   
 4. Cevap: Yağışlar Hayatı Felç Etti

  Şuan yaşadığım bölgece sadece kuru bir soğuk ve hafif yağmur çiseleniyor.Evet okullar tatil edilip öğrenciler evlerine gönderildi.Bekliyoruz bakalım umarım büyük felaketler yaşanmaz..
   
 5. Cevap: Yağışlar Hayatı Felç Etti

  İnşallah Abla Hele Büyük Bir Şehir Afet Olması Bekleniyormuş=(
   
 6. Cevap: Yağışlar Hayatı Felç Etti

  Bizimde okul tatil edilmiş.Bizim burda fazla şidetli yağmur yağmıyo umarım elektrkler kesilmez:(
   
 7. Cevap: Yağışlar Hayatı Felç Etti

  ADANA: Parçalı ve çok bulutlu (30) ve rüzgarlı ALLAH yardimcilari olsun
   
Yükleniyor...