Yarıyıl Tatilinde Nereye Gidilir?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Yarıyıl Tatilinde Nereye Gidilir?

  [​IMG]
  Yarıyıl tatilinde nereye gideceğinize henüz karar vermediyseniz bu yazı tam size göre.

  25 Ocak-9 Şubat 2014 tarihleri arasında olacak sömestr tatilini yurt içinde ya da yurt dışında değerlendirebilirsiniz.Yurtdışında Sömestre döneminde en çok İtalya, Orta Avrupa(Budapeşte-Viyana-Prag), vizesiz olması nedeniyle Balkanlar ve Uzakdoğu turları, havanın nispeten ılıman olması nedeniyle İspanya tercih ediliyor.

  Kayak mekanlarının yanı sıra tatilinizi egzotik Uzakdoğu’da, dünyanın farklı yerlerinde bulunan adalarda, Eurodisney veya Disneyland gibi çocuklara hitap eden eğlence parklarında veya Güney Afrika’da geçirmeye ne dersiniz?

  Avrupa’da kayak

  Verbier: Küçük ama sevimli bir köy. Geceleme opsiyonları çok, ama restoran ve après-ski seçenekleri sayıca fazla olmasına rağmen hepsinin kalitesi aynı olmadığı için bize sınırlı seçenek var gibi gelmişti. Kayak için ski-in/ski-out olasılığı oldukça az.

  Villars: Küçük bir köy, kayak güzel, après-ski, gece hayati ve restoran az, fiyatlar daha uygun.

  Meribel: Şirin köy, yemekler güzel, ski-in/ski-out geceleme mümkün, fiyatlar yüksek ama en yüksek değil, kayak okulu seçenekleri bol.

  Courchevel: Şirin köy, çok lüks ve pahalı, güzel yemekler, ünlü insanlar, gece hayatı, dağ üstü yemekler bol ve çeşitli.
   
Yükleniyor...