Yaş grubuna göre beslenme

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 13 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Adölesan Dönemde Beslenme
  Adölesan çağının en önemli özelliği olan hızlı büyüme ve gelişme olayı, çocukların besin gereksinimlerinin hayatları boyunca ulaşacağı en yüksek düzeye çıkmasına neden olur.
  Çocukluk çağında beslenme
  Çocukluk çağı şişmanlığı; vücutta aşırı yağ depolanması ile ortaya çıkan, fiziksel ve ruhsal sorunlara neden olan enerji metabolizması bozukluğudur...
  Diyabet ve Beslenme
  Diabetes Mellitus (DM), pankreasın beta hücrelerinden salgılanan insülin hormonunun tam veya kısmi yetersizliği sonucu ortaya çıkan karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasının bozuklukları ile karakterize olan, yasam boyu suren kronik bir metabolizma hastalığıdır.
  Obez Gebeliklere Dikkat!
  Obezitenin kadınlarda daha sıklıkla görülmesinin nedenlerinin başında gebelik öncesi ve gebelik döneminde kazanılan ağırlık fazlalığı gelmektedir. Bu nedenle gebelik öncesinde ve gebelikte alınan kilolara dikkat!!!
  Okul Çağında Başarıya Giden Yolda Beslenme
  Okul dönemi, bir çocuğun yeni bir eğitim sürecine dahil olmakla beraber, daha çok sosyalleşmesi ve daha fazla çocukla iletişime geçerek daha fazla arkadaş edinmesi için önemli bir fırsattır.
  Okul çağında beslenme: Sağlıklı beslenme öğrenmede en uygun zaman
  Okul hazırlıkları içerisinde en önemli noktalardan biri çocuğa bir beslenme çantasının alınması...
  Osteoropoz ve beslenme
  Osteoporoz düşük kemik kitlesi ve kemik dokusunun zarar görmesi sonucu gelişen kemik kırılganlığının ya da kırıklarının artması sonucu...
  0-1 Yaşında Çocuklarda Beslenme
  Günümüzde bebeklerin doğumdan itibaren ilk altı ay boyunca yalnız anne sütü ile beslenmesi ve bu süre içinde su dahil hiçbir ek besin verilmemesi önerilmektedir.
  Okul Öncesi Dönemde Beslenme Eğitimi
  Çocuğun kişiliği okulöncesi dönemde şekillenmekte, yetişkinlik çağındaki davranışları üzerinde etkili olacak alışkanlıkların edinilmesi özellikle bu yıllara dayanmaktadır.
  Vejeteryan beslenme yaygınlaşıyor
  Hollywood yıldızları nasıl beslenirse çoğu halktan insanlarda onlar gibi beslenmeye çalışıyor...
  Vejeteryan Beslenme ve Hastalıklarla İlişkisi
  Kanser ve vejeteryan beslenme üzerinde yapılan çalışmalar diyet antioksidanlarının kanser riskini azalttığını ortaya koymaktadır. Block ve arkadaşlarının yaptığı 200’e yakın çalışmada sebze ve meyve tüketimi ile kolon, pankreas, over, mide, özefagus,
  Vejeteryan Beslenenler İçin Sağlığı Koruyucu Önlemler
  Tahıl ürünleri, kuru baklagiller, sebzeler ve meyveler üzerine kurulu olan vejetaryen beslenme düşük yağ içerir ve yüksek miktarda posaya sahiptir. Bununla birlikte bitkisel kimyasallar açısından zengin bir örüntü söz konusudur.
  Beslenme ve diyet uzmanı
  Selahattin Dönmez​
   
 2. Cevap: Yaş grubuna göre beslenme

  iştahsız bir çocuğum var bunları da okuyunca komplekse giriyorum :(
   
Yükleniyor...