Yaşama Farklı Bir Bakış

'Güncel Bilgiler' forumunda Erkan tarafından 7 Kas 2008 tarihinde açılan konu

 1. Yaşamın en tatsız tarafı sona eriş seklidir. Şüphesiz ki yaşamı tersten yasamak daha güzel; hatta mükemmel olurdu…
  Nasıl mı? Camide uyanıyorsunuz. Bir tahta sandık içersinde, herkes karsınızda saf durmuş, Bir tahta sandık içersinde, Herkes karsınızda saf durmuş, iyiliğinize dua ediyor ve tüm haklar helal edilmiş vaziyette. Tabuttan doğruluyorsunuz, yaşlı, olgun ve ağırbaşlı olarak. Herkes etrafınızda, büyük bir İtibar, iltifatlar, çocuklar torunlar hepsi hazır. Arabanıza kurulup evinize gidiyorsunuz. Doğar doğmaz devlet size maaş bağlıyor, aylık veya üç ayda bir maaşınızı alıyorsunuz. Ne güzel, hazır maaş, hazır ev... Altmışlı yaslara kadar hersek garanti, huzur içinde yaşıyorsunuz. Sağlığınız gittikçe düzeliyor, kaslar güçleniyor, kuvvetleniyorsunuz. Bir gün çalışmak istiyorsunuz ve ise ilk başladığınız gün size hoş geldin hediyesi olarak bir plaket ve altın kol saati veriyor patronunuz... Ve genel müdürlük veya bunun gibi yüksek bir makamdan tecrübeli bir insan olarak ise başlıyorsunuz.
  Herkes karsınızda el pençe divan... Vücudunuzda da bazı hoşa giden hareketler de başlıyor. Gittikçe zayıflıyor forma giriyorsunuz. Diğer hormonal aktiviteler artıyor, fevkalade... Aman ne güzel günler başlıyor... Derken bir gün patron size artık üniversiteye gitsen daha iyi olur diyor. Bu arada babanız ortaya çıkmış, "fazla çalıştın" diyor "artık eve dön, isi bırak, okumaya basla, harçlığın benden olsun..." Keyfe bakar mısınız?
  Okuduğunuz dersler gittikçe kolaylaşıyor. Ekmek elden, su gölden bir dönem başlıyor. Partiler, diskotekler, kızların sayısı artıyor. Derken Anne ve babanız sizi götürüp getirmeye başlıyor, araba kullanma derdi de yok artık...
  Günün birinde sizi okuldan da alıyorlar, "evde otur, keyfine bak, oyuncaklarınla oyna" Diyorlar... Mamanız ağzınıza veriliyor, zaman zaman altınızı bile temizliyorlar, hatta bu durum alışkanlık yaratıyor ve hiç tuvalet kullanmamaya başlıyorsunuz. Derken anneniz bir gün size süt verme kararını alıyor ve başka bir keyifli dönem başlıyor.
  Mama artık her yerde, her an ve en taze şeklinde hazır. Bir gün karanlık ilik ve sıcak bir ortama giriyorsunuz. Beslenmek için ağzınızı açmaya dahi gerek yok, bir kordondan besleniyor, sıcacık, yumuşacık, gürültü ve patırtısız bir ortamda yasıyorsunuz.
  Küçülüyor, küçülüyor, ufacık bir; hücre halini alıyorsunuz. Ve günün birinde müthiş bir olayla hayatınız bitiyor...

  Can YÜCEL
   
  Son düzenleme: 7 Kas 2008
  Öznur ve Blue bunu beğendi.
 2. Ve günün birinde müthiş bir olayla hayatınız bitiyor...:f106:

  acaba bitiyor mu yoksa daha yeni mi başlıyor:f30:
   
 3. yaşama dair çok farklı bir yazıydı emeğine sağlık erkan
   
 4. çok güzel bir yazıydı erkan teşekkürler
   
 5. Çok farklı bir bakış açısıydı.
  Gerçekten ilginçti.
  Bizimle paylaştığın için teşekkürler Erkan...:f118:
   
 6. erkan merak ettim konunun başlığını neden değiştirmek istedin ? :f20:
   

 7. :f20:evet benimde dikkatimi çekti hayata tersden başlamak değilmiydi ismi daha önce okudum fakat cevap yazamamıştım

  Teşekkürler Erkan başlık ne olursa olsun güzel bir yazıydı :f118:

  Gerçi ne kadar imkansız olduğunu bilsekte farklı bi bakış açısı :f40:
   
 8. teşekkürler Erkan emegine saglık
   
 9. Bakalım kimler dikkat edicek diye değiştirdim.:f118:

  Daha önce bu konu aynı başlık ile paylaşılmış olabilir diye.

  Fakat dikkattiniz için gerçekten teşekkürler Nurdin ve Belinay
  :f40:
   
Yükleniyor...