Yaşanmış Komik hikayeler

'Eğlence' forumunda Blue tarafından 13 May 2009 tarihinde açılan konu

 1. Hevesli
  Kardeşime araba kullanmayı öğretiyorum. Çok hevesli… Bana; "Abi çok kolay yaa, aynı bilgisayar oyunu gibi!" diyor. Cevabım; "Hııı… Ama tek canın var…"


  Kayıp aranıyor
  Çok sevdiğimiz dedemi kalp krizi sonucu kaybettik. Sevilen bir esnaf olması sebebiyle cenazesine oldukça büyük bir kalabalık katıldı. Biz taziyeleri kabul ederken uzun süredir görmediğim bir arkadaşım beni gördü ve geldi. "Bu kalabalık da ne böyle?" diye sorunca gayet normal bir şekilde "Dedemi kaybettik." dedim. Cevabı beni o an bile krize sokmaya yetti: "Bu kadar insan hala bulamadınız mı?"

  Giyim kuşam
  Lacivert ceketi, gri pantolonu, kahverengi ayakkabısı ve siyah kemerini bir arada giyen babama annemin yorumu: "Toplama bilgisayar gibi olmuşsun!"

  Cadaloz kaynana
  Okul arkadaşımın düğünündeyiz. Nikah kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber "Aaaa!" diye tepki gösterirken, damadın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. "Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı."


  Sütün faydaları
  Sabah erken okula gidecek yeğenimi uyandırmadan önce, kalkar kalkmaz içsin diye hazırladığım sütün bardak ebadını o kadar abartmışım ki, henüz uyanmaya çalışan, tek gözü açık oğlumdan gelen cümle: "İneğin kendisini getirseydin bari."

  Emniyet kemeri
  Nişantaşı-Kadıköy dolmuşu için bekliyoruz. Bir taksi geliyor dolmuş yerine. Ön koltuğa oturan kadın her normal insan gibi emniyet kemerini takıyor. Ancak şoför amcamız emniyet kemerinin iyice ortaya çıkardığı dekolteye bakmaktan yola bakamadığı için bir müddet düşünüyor ve içini çekerek kadına sesleniyor. "Abla, çıkar emniyet kemerini, böylesi daha emniyetli hepimiz için."

  Arabam çalındı
  2 gece önce okul dönüşünde arabasını otoparkta unutup eve dolmuşla dönen ve sabah "Arabam çalındı!" diye ortalığı kasıp kavuran salak benim.

  Potansiyel müşteri
  Kırmızı ışıkta durduğum anda yanımdan iki motosikletli ışık hızında ve tek tekerlek üzerinde geçti. Ben ağzım açık olayı izlerken yanıma yanaşan 112 ambulansından doktor camı açtı ve bana: "Gördün mü bizim müşterileri… Hey maşallah!" dedi.

  Ne münasebet !
  Ablam evlenmeden önce saatlerce odamıza kapanır, sigara ve kahve ikilisi eşliğinde sırlarımızı dökerdik. Böyle anlardan birinde, kısık sesle "Müzik açalım mı? Babam yan odada, bizi dinliyor olabilir." dedim. Yan odadan gelen ve hala hatırladığımızda bizi kahkahalara boğan ses: "Ne dinleyecem sizi beee!"

  Yanlış telefon
  İşe giderken cep telefonumu evde unutmuşum, ama televizyon kumandasını almayı ihmal etmemişim.
   
 2. Cevap: Yaşanmış Komik olaylar

  Cadaloz kaynana
  Okul arkadaşımın düğünündeyiz. Nikah kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber "Aaaa!" diye tepki gösterirken, damadın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. "Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı."

  :D çok komik eline sağlık...
   
 3. Cevap: Yaşanmış Komik olaylar

  :) Gece gece gülümsetti beni. Herbiri birbirinden komikti.
  Teşekkürler Bluemmmm...
   
 4. Cevap: Yaşanmış Komik olaylar

  Hepside çok komikti birkaç tane de ben ekleyeyim..:))

  4 yaşındaki prensese tehlike atlatıldıktan sonra oyuncağın arkasından
  çıkardığı minik pili niye yuttuğunu soruyoruz. "Çok yoruldum, beni
  çalıştırsın diye yuttum." diyor. Nasıl yani ya?

  Yeni doğmuş oğluma, ısrarla babasının demode ismini koymaya çalışan kocamı
  vazgeçirmek için, o ismin eski sevgilimin adı olduğunu söyledim. Sonuç;
  artık babasından bile bahsetmiyoruz.

  Haftasonu babasıyla gezmek için süslenmeyi abartan oğluma "Oğlum
  çapkınlık mı yapacaksınız?" diye sordum. Oğlum tüm sempatikliğiyle cevap
  verdi; "Evet anne, babam da bakıyor kızlara ben de. Ama senin kadar
  güzelini görmedik!"

  Doktorunun "Kaç yaşındasın?" sorusuna "Sizce kaç gösteriyorum? " diye
  cevap veren başka hasta var mı? Acil serviste bekliyorum da...

  Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce "Benim için de dua et"
  deyiveriyorum ve babamın cevabıyla dumur oluyorum. "Kendisi nerede derse
  ne diyeyim?"
  Bu çok yerindeydi :f40:
   
 5. Cevap: Yaşanmış Komik olaylar

  2 sene önce kızımın öğretmemine "öğretmenler günü hediyesi" almak için Kule Alışveriş merkezine giden, hediyeyi aldıktan sonra arabasını bulamayıp ortalığı "arabam çalındı" diye ayağa kaldıran o sıkıntıyla arabasının plakasını soran polise "bir dk eşimi arayım ona sorun ben bilmiyorum" diyen ....... de benim arkadaşlar :(