Yasin Suresi Bitince Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 18 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Yasin Suresi Bitince Okunması Gereken Dua

  Yasini şerif okuduktan sonra okumamız tavsiye eidln bir du avardır bu duayı okuyabilirsiniz syafamızda.Sizde ayasin süresini okudukttan sonra aşağıdaki duayı okumayı alışkanlık haline getirin.

  E’uzu billahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim.


  Elhamdülillahi Rabbil-Alemiyn. Vesselatü vesselamü ala seyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmeiyn!

  Allahümme inni es’elüke sabran cemilan. Ve kalben selima. Ve lisanen zakira. Ve dua’en müstecaba. Ve kitaben yemina. Ve rızkan halala. Ve naimen mukima. Ve cenneten ve harira.Ve nadraten ve sürura. Ya kadiyel ‘hacat. Ve ya mucibet deavat. Ya kaşıfed’durri vel’belliyyat. Ya alimes’sırrı vel’hafiyyat. İkdı haceti fi hazihıs’saatil’mübaraketi bihürmeti yasin vel’kuranil ‘ hakiym.Feiza kada emran fe innema yekulü lehu kün feyekun. Fesubhanellezi biyedihi melekutü külli şey’in ve ileyhi turceun.

  Yasin Süresinden sonra okunacak duanın anlamı

  Ya Rab okuduğum Yasin-i Şerifi dergah-i izzetinde (yüce katında) kabul eyle . Ya Rabbi sevabını sevgili peygamberimiz Hz.Muhammet (Aleyhisselamın) aziz, latif ruhu şeriflerine hediye eyledik, haberdar eyleyıp kabul eyle ya Rabbi. Ölmüşlerimizi ve cümlemizin peygamberimizin şefaatına nail eyle ya Rabbi. Bütün Peygamber efendilerimizin ve bilcümle Evliyaullahın mübarek ruhlarına hediye eyledik. Kabul eyle ya Rabbi.

  Ya Rab okuduğumuz Yasin-i Şerifin sevabına ölmüşlerimizin aziz ruhlarına hediye eyledik, kabul eyle ya Rabbi. Kabirleri Kur’an’ın nuruyla nur olsun, makamları cennet olsun ya Rabbi. Kabirlerini cehennem çukuru olmaktan koru ya Rabbi. Okunan bu Yasin’i Şerif’i ve dualarımızı kabul eyle ya Rabbi. Bi-hurmeti Taha ve Yasin, vel hamdülillahi Rabbil-alemiyn.

  Subhane Rabbike Rabbil izzeti amma yasıfun, ve selamun alelmurselıyn. Velhamdülillahi Rabbil aleminel-Fatiha denir ve okunan Yasin-İ Şerif-in sevabını öncelikle peygamber efendimiz s. a.v olmak üzere kimin ruhuna bağışlamak isterse onların isimlerinide duanın sonunda sayabilir onların ruhlarına okunan yasini şerifin sevabını gönderebilir.
   
Yükleniyor...