Yasin Suresi Okunduktan Sonra Edilecek Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 31 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yasin Suresi Okunduktan Sonra Okunacak Dua  Yasin süresinden sonra aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz.Yasin Süresi bitince kısaca bu dua yapılabilir;

  Euzu billahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim.

  Elhamdülillahi Rabbil-Alemiyn. Vesselatü vesselamü ala seyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmeiyn!

  Allahümme inni eselüke sabran cemilan. Ve kalben selima. Ve lisanen zakira. Ve duaen müstecaba. Ve kitaben yemina. Ve rızkan halala. Ve naimen mukima. Ve cenneten ve harira.Ve nadraten ve sürura. Ya kadiyel hacat. Ve ya mucibet deavat. Ya kaşıfeddurri velbelliyyat. Ya alimessırrı velhafiyyat. İkdı haceti fi hazihıssaatilmübaraketi bihürmeti yasin velkuranil hakiym.Feiza kada emran fe innema yekulü lehu kün feyekun. Fesubhanellezi biyedihi melekutü külli şeyin ve ileyhi turceun.

  Ya Rab okuduğum Yasin-i Şerifi dergah-i izzetinde (yüce katında) kabul eyle . Ya Rabbi sevabını sevgili peygamberimiz Hz.Muhammet (Aleyhisselamın) aziz, latif ruhu şeriflerine hediye eyledik, haberdar eyleyıp kabul eyle ya Rabbi. Ölmüşlerimizi ve cümlemizin peygamberimizin şefaatına nail eyle ya Rabbi. Bütün Peygamber efendilerimizin ve bilcümle Evliyaullahın mübarek ruhlarına hediye eyledik. Kabul eyle ya Rabbi.

  Ya Rab okuduğumuz Yasin-i Şerifin sevabına ölmüşlerimizin aziz ruhlarına hediye eyledik, kabul eyle ya Rabbi*. Kabirleri Kuranın nuruyla nur olsun, makamları cennet olsun ya Rabbi. Kabirlerini cehennem çukuru olmaktan koru ya Rabbi. Okunan bu Yasini Şerifi ve dualarımızı kabul eyle ya Rabbi. Bi-hurmeti Taha ve Yasin, vel hamdülillahi Rabbil-alemiyn.

  Subhane Rabbike Rabbil izzeti amma yasıfun, ve selamun alelmurselıyn. Velhamdülillahi Rabbil aleminel-Fatihah.

  Dua eden kimse, okunan Yasin-İ Şerif-in sevabını kimin ruhuna bağışlamak isterse onların isimlerini de burada sayabilir.