Yaz sabahı yorgunluğunu atmanın yolları

'Sağlık Rehberi' forumunda HazaN tarafından 18 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yaz yorgunluğundan nasıl kurtulunur  Uzmanların çeşitli sebeplere bağladığı yaz yorgunluğunu aşmanın en önemli yolu beslenmeye dikkat etmek ve vücudu dinlendirmekten geçiyor.
  [​IMG]
  Prof. Dr. Birsel Kavaklı ve Psikiyatrist Dr. Kadriye Şentürk Pehlivan bu tür şikayeti olanlara şunları öneriyor:

  Özellikle iş stresinden uzaklaşmak için herkes kendisine göre düşünmeli, en uygun aktiviteyi seçmelidir. Yeşil alanda yürüyüş yapmak ya da hafta sonu kısa bir tatil olabilir. Özellikle açık havada yapılan yürüyüşlerin ve güneşin antidepresan etkisi olduğundan bahsedilir.

  Bazen sadece yatmak dinlenmek için yeterli olmaz. Bedeni dinlendirmenin yanı sıra ruhu dinlendirecek şeyler de yapmak gerekir.

  Yaz aylarında vücutta ağırlığa sebep olacak yağlı yemeklerden kaçınılmalı, bol bol meyve-sebze tüketilmelidir. Ayrıca öğün çoğaltmak da vücut direncini artıracaktır.

  Çokça sıvı almak gerekir ama insanlar genelde serinlettiği için gazlı içecekler tüketiyorlar. Bu içecekler çarpıntı yaparak veya damarlar üzerindeki olumsuz etkisiyle kişiyi kötü etkiliyor. Bu nedenle soda, mineralli içecekler veya meyve suları gibi vitamin içeren içecekler ya da klasik içeceğimiz ayran daha iyi gelebilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Oca 2013
 2. Cevap: Yaz sabahı yorgunluğunu atmanın yolları

  :(Hiç bitmeyen bir halsizlik ... Sabahları uyanırken çok zorluk çekiyorum :f20:
   
 3. Cevap: Yaz sabahı yorgunluğunu atmanın yolları

  tüm gece sıcaktan uyuyamayıp sabaha karşı hava hafif serinlediği için aynıdert bendede var nincam
   
 4. Cevap: Yaz sabahı yorgunluğunu atmanın yolları

  Evet sabah hemen hemen 1 saat geç gidiyorum okula ve direk kafeine hücum ediyorum.. hiç iyi bişey yapmıyorum ama ayılmak için başka çare yok =((
   
Yükleniyor...