Yelda reynaud biyografi

'Resimli Konular' forumunda Ezlem tarafından 28 Şub 2010 tarihinde açılan konu


 1. Yelda Kaymakçı Reynaud (d. 1972, Viyana), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu. 1972'de Avusturya'da doğdu. Almanya'da ilk öğretimini gördü. Almanya'dan Mısır'a gitti.

  Mısır'da üç yıl dalgıç hocalığı yaptı. Daha sonra, ABD'ye gitti ve bir yıl araştırma yaptıktan sonra Fransa'ya yerleşti. Paris'in en ünlü tiyatro okullarında 6 yıl eğitim gördü. Çeşitli tiyatrolarda dört yıl boyunca zaman zaman oynadı. Almanya, Türkiye, İsveç ortak yapımı olan, Yılmaz Arslan'ın Yara adlı sinema filminde başrol oynadı.

  Yara filmindeki rolüyle Antalya Film Festivali'nde "En iyi kadın oyuncu" Altın Portakal ödülünü aldı. Hala eğitimi devam etmektedir. Akıcı olarak Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca konuşabilmektedir. Ayrıca orta derecede Mısır Arapçası, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir.

  Özlem Düvencioğlu ile birlikte Başıbozuk Ltd. adlı bir yapım şirketi kurdu. Başıbozuk ismini Tenten dergisi okurken gördü ve daha sonra "savaşta cephenin en önünde yer alan toplama, maaşsız Osmanlı ordusu" anlamına geldiğini öğrendi. Bu kelimeyi kendisiyle ilişkilendirip/özdeşleştirerek; şirkete bu adı verdi.

  Yelda reynaud resimleri


  Yelda reynaud resimleri..jpg yelda reynaud resimleri.jpg yelda reynaud resimleri2.jpg yelda reynaud resimleri4.jpg yelda reynaud resimleri6.jpg
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
 2. Ezo bu kim ?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
 3. Ezlem teyzecim bu parmaklıklar ardındada oynamıyormu ?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014