Yemekten Sonra Yapmamanız Gereken Şeyler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 21 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yemekten Sonra Yapmamanız Gereken Şeyler Nelerdir  Yemek Sonrasında yapmamanız gereken şeylerden sadeec bir kaçını sizlerle paylaşmak istedik yeme yedikten sonra ne kadar çok yanlış yapıyormuşuz farkında değilmişiz.

  Yemekten hemen sonra meyve yemeyin yemek yedikten hemen sonra yenilen meyve, midenizin hava ile dolmasına sebep olmaktadır sizde bu konuya dikkat edin ve meyveyi yemek yedikten bir saat önce veya yemekten 1-2 saat sonra yiyebilirsiniz.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/yemekten-sonra-bunlari-yapmayin-37149.jpg]yemekten-sonra-bunlari-yapmayin-37149[/IMGALT]

  Yemeklerden sonra kesinlikle sigara içmeyin nedenmi uzmanların belirttiğine göre yemek sonrasında içilen bir sigara tam on sigara etkisi yaratıyor ve hastalıklara yakalanma riskini kat kat arttırıyor.Yemekten sonra üzerimize çöken ağırlıkla yapılan kısa kestirmeler sindirim sisteminin yeterince çalışamamasına ve bağırsak iltihaplanmalarına hatta mide rahatsızlıklarına neden olabiliyor. Bunun dışında uyumak kilo almaya da neden oluyor.Belinizi sıkan kemerinizi asla gevşeymeyin midenizi rahatlatmak aiçin yaptığınız bu hareker bağırsaklarda düğümlenmeye neden olabililmekte.Yemeklerdne hemen sonra yapmamanız gereken bir şey daha varki bu birçoğumuzun yaptığı şeydir yürümek yemek sonrasında hemen yürüyüşe çıkmayın.Yemeklerden hemen sonra çıkılan yürüyüş nedeniyle yediğimiz yemeklerin hiçbir faydası kalmıyor.

  Yemek sonrasında duş almamaya dikkat edin yemeklerden hemen sonra alınan duş mide etrafında kan akışını azaltır.Ayrıca Yemeklerin ardından çay içmemek gerekiyor yemek sonrasında içilen çay yediğimiz besinlerden alacağımız proteinleri geç sindirmemize ve alınan vitaminlerden tam fayda sağlanılmamasına neden oluyor.