Yeni Doğan Bebeğim Doymuyor

'Bebek Bakımı' forumunda zamaneanne tarafından 2 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yeni Doğan Bebeğim Doymuyor Yardım


  Bebeğim Doymuyor Çözüm  Pek çok anne özellikle bebekleri yeni doğduğunda onun bir türlü doymadığı duygusuna kapılırlar. Bunda en büyük etken ise bebeğin tüm ağlamalarını aç olduğunun işareti sayan aile büyükleridir. Aslında gerçek böyle değildir. Bebekler sadece doymadıkları için ağlamazlar.

  Emzirmenin başarısı, bebeğin kilo alımıyla görülecektir. Fakat ilk 2 haftada bebek doğal olarak önce kilo kaybedecek, ancak 15 günde doğum kilosuna dönecektir. İlk 15 gün içerisinde kilo artışı sağlanmadı diye, anne sütünün yetersiz olduğunu düşünmek yanlıştır.

  Burada annenin emzirmede istekli ve kararlı olması yanında çevresinden, özellikle eşi ve aile büyüklerinden destek alması çok önemlidir. Yenidoğan bebekler çok ağlayabilir veya mide kapasitesi, yutabileceği miktarlar kısıtlı olduğundan sık sık emmek isteyebilir. Bunu gören bir aile büyüğünün Bu bebek doymuyor, zavallı çok ağlıyor, dakikada bir emmek istiyor şeklinde bir yorumu zaten hassas bir dönemde olan anneyi etkileyecek, sütünün yetmediğinden endişe edecektir. Ayrıca, bebeklerin bazı günlerde daha çok büyüdükleri ve bunun için daha fazla emmeye gereksinim duydukları da bir gerçektir.
   
Yükleniyor...