Yeni Doğan Bebeğinizin Açık Hava Gereksinimi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 12 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bebeğinizin Açık Hava Gereksinimi


  Biraz büyüyünce bebeğinizi uygun hava koşullarında açık hava-ya çıkartmalısınız. Sürekli içeride kapalı kalan bebekler iştahsız ve keyifsiz olurlar. Özellikle kışın odanın ısıtılması havayı kuru-tur. Bu durumdan kurtulmak için petek üzerine nemli havlu ko-yulmalı, kurudukça tekrar ıslatılarak odada nem olması sağlan-malıdır. Sürekli kuru hava solumak bebeğiniz için zararlı olur.

  Açık ve temiz hava, vücudun çeşitli sistemlerinin çalışmasını takviye eder. Vücudun kendi sabit ısısını sıcak ve soğukta ayar-lamasına yardımcı olur.

  Kışın öğlen saatlerinde rüzgârsız, yağmursuz, çok soğuk olma-yan güneşli günlerde, yazın ise sabahtan ve öğleden sonra be-beğinizi dışarı çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında öğlen sıcağında be-beğinizi dışarı çıkarmayın.
  Açık havaya çıkaracağınız bebeğinizi mevsime uygun giydirin. Yaz aylarında güneşten yüzünü korumak için kenarlıklı başlıklar kullanın.

  Kışın ise başını ve kulaklarını mutlaka soğuktan koru-yun. Rüzgârlı günlerde zorunlu olmadıkça bebeğinizi dışarı çı-karmayın.