Yeni Doğan Bebek Biberonları

'Bebek Bakımı' forumunda Masal tarafından 2 Eyl 2012 tarihinde açılan konu


 1. Yeni Doğan Bebek İçin Hangi Biberon Alınır


  Bebeğinizi herhangi bir nedenden dolayı ya da zamanı geldiği için biberonla beslemeye başlayacaksanız. Biberonla beslemenin bazı avantajları vardır: Bebeğinizi besleme isini sizin dışınızda birileri de yapabilir. ayrıca, Bebeğinizin her öğünde ne kadar süt ya da mama aldığını anlayabilirsiniz.

  Biberonla beslemenin en önemli dezavantajı ise bebeğinizde mide rahatsızlıklarına ya da ishale neden olan bakterilere karşı aşırı derecede titiz ve dikkatli olma zorunluluğudur.

  Piyasada cam ve plastik olmak üzere 2 çeşit biberon bulunmaktadır. Cam biberonlar özellikle anne sütünü saklayan annelere daha sağlıklı olduğundan ilk planda önerilmektedir. Cam biberonların temizlenmesi (ilk 1 yıl sürekli kaynatıldığı düşünüldüğünde) daha kolaydır. Kolay deforme olmaz; ancak ilerleyen aylarda Bebeğinizin eline verdiğiniz zaman tehlikeli olabilmektedir. Kırılma ihtimali, cam biberonun tek olumsuz yönüdür. bu nedenle ilk aylarda bebeğinizi cam biberonla beslemelisiniz.

  Plastik biberonlar, polikarbonat ve polietilen olmak üzere 2 ayrı maddeden üretilirler. Bunlardan, polikarbonat ise su anda en çok tutulan biberon çeşididir. 2 ayrı maddeden üretilmekte ve her geçen gün hem daha sağlıklı hem de daha dayanıklı olması için çalışmalar yapılmaktadır. Plastik biberonlar kolay kırılmazlar ama zamanla deforme olabilirler, özellikle sıcak etkisiyle renkleri değişir.

  Bebeğiniz biberonuyla kendisi besleniyorsa polikarbonat biberonları tercih edebilirsiniz.

  Biberon emziği olarak da anne göğüs ucuna uygun olarak üretilen biberon emzikleri vardır. Bunları tercih edebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Oca 2013

Yükleniyor...