Yeni Doğan Bebek Uyku Düzeni

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 29 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yeni Doğan Bebek Uyku Düzeni Nasıl Olmalı


  Yeni doğan bebeklerin uyku düzeni nasıl olmalı konumuzda siz annelere bebeklerdeki uyku düzeni hakkında yaralı kısa bilgiler sunacağız.Bebeklerin bakımında en zor olan konu yeni doğan bebeklerdeki uyku düzeni dir.Her bebeğin uyku düzeni biribirnden farklıdır öncelikle bunu bilmeniz gerekli.Yeni doğan bebeklerin uykularını bölmemek için onları emzirmeden bırakmamalıdır bir kaç saat ara ile bebekleri alıp uyandırıp emzirmeli ve yeniden yatırmalısınız bu hassas ve önemli bir ayrıntıdır.

  Biliyoruzki Bebeklerde gece gündüz kavramları yoktur. Sürekli ışığı açık bırakmak doğru değildir Gündüz olduğunda bebeğin gündüzü algılaması, gece olduğunda ise loş bir ışığın bebeğe eşlik etmesi gerekir. Geceleri bebeği odanıza alıp gece lambası yakarsanız, gündüzleri de normal odada tutarsanız onun gece ve gündüzü algılama sürecine katkı sağlarsınız. Gündüzleri bebek, evde yaşayan insanların, çalışan ev aletlerinin sesini duymalıdır. Geceleri ise bebekler için daha sessiz bir ortam ayarlamak gerekir.Bir bebeği zorla uyutmak mümkün değildir çok doğru da değildir.

  Bir çoğumuz biliyoruzki bebeklerin akşam uykularına aynı saatte yatmalarına dikkat edilmelidir. Bebeğin uyku vaktinin geldiğini anlamasını sağlamalısınız.Bebeklerin rahat uyumaları için temiz olmalı gereklidir uyutmadan önce bebeklerin altını mutlaka değiştirmelisiniz böylece daha rahat uyuyacak ve uykusunu bölmek zorunda kalmıyacakdır.
   
  Son düzenleme: 29 Oca 2013
Yükleniyor...