Yeni Doğan Bebek Yıkanır mı

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 31 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yeni Doğan Bebek Yıkanmalı mı  Yeni doğan bebek bakımı özellikle ilk annelik yaşıyan anneler için oldukça zor bir dönemdir.İkinci yada daha fazla çocuk sahibi olan anneler ise çocuk bakımı konusunda daha tecrübelidirler.Yeni doğan bebeklerin hemen yıkanmasında bir sakınca varmıdır nasıl yıkanmalıdır bu konuda siz annelerin işine yarıyacak bilgiler hazırladık.

  Yeni Doğan bebekler doğumdan sonra ilk 12 saat içerisinde yıkanabilirler.Bebeklerin Vücudunun yumuşak bir bezle kurulanması yeterli olacaktır.Bebekler için Tam bir banyo, doğumdan sonraki 2 veya 3üncü güne bırakılabilir bunda hiçbir sakınca yoktur. Bunu izleyen diğer günlerde bebek her gün ya da günaşırı yıkanabilir bebekler için hiç bir mahsuru yoktur.

  Yeni doğan Bebeğinizin sağlıklı bir cilde sahip olması cildinin temiz tutulması ile yakından alakalıdır.Yeni doğan Bebeğin banyosu titizlikle yapılmalıdır. Bu durum aynı zamanda anne ile bebek arasında sevgi ve iletişim bağlarının kuvvetlenmesi açısından da çok büyük önem teşkil eder.Yeni doğan Bebeğin günaşırı yıkanması yeterli olacaktır.

  Yeni doğan Bebeğin aç iken banyo yaptırılması da çok önemli bir konudur. Eğer tok karnınayken banyo yaptırırsanız bebeğinizin kusmasına neden olabilirsiniz.Bebeklerin yıkanma saatlerini sizler belirliyebilirsiniz kimi anneler sabah bebeklerini yıkarken kimi anneler ise akşamları yıkamayı tercih ediyorlar sizin için en uygun vakit ne zamansa o saatte yıkıyabilirsiniz bebeklerinizi.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...