yeni şeyler icat edip bulanlara ne ad verilir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 20 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. yeni şeyler icat edip bulanlara ne ad verilir

  Mucit nedir ? Daha önce bilinmeyen, tanınmayan ve kullanılmayan bir şeyin ortaya çıkarılmasına icat denir. Bu icadı gerçekleştiren kişi ise mucittir. Birşey ya üzerinde düşünülerek, çalışılarak icat edilmiştir, ya bir sorunun incelenmesi sırasında ortaya çıkmıştır ya da tamamen merak üzerine yapılan araştırmalar ve incelemeler üzerine bulunmuştur. Birşeyin icat edilmesi, bazen çok uzun uğraşlar, denemeler ve emekler sonunda olmuştur, bazen de tesadüflerin sonucu gerçekleşmiştir. Ama her durumda da basit bir iş değildir birşeyi icat etmek.

  Bugün yaşantımızı derinden etkileyen birçok şeyin icadı bu mucitler sayesinde olmuştur. Onlar farklı insanlardır. Meraklarını, hayal güçlerini, sabırlarını ve gayretlerini bu iş için kullanmışlardır. Bir kısım icatlar tek başlarına büyük anlam taşırlar ve bugün teknolojinin ulaştığı bu inanılmaz ivmede büyük pay sahibidirler. Daha modern tanımlayacağımız bir kısım icatlar ise daha çok bir ekip çalışmasının sonucudur. Aslında teknolojideki her gelişim bir ihtiyacın ortaya çıkardığı bir durumdur ve bilim ilerledikçe teknoloji de ilerlemesinde hız kazanmıştır. Ve birçok icadın bugünkü modern şeklini alması yılları almıştır.

  Mucitlik eğitimle kazanılacak bir iş değildir. Mucitler hep yetenekli kişilerdir. Akılları kıvrak düşünmeye yatkın ve pratik çözüm yollarını kolay bulan, yetenekli kişilerdir mucitler. Kafalarını sürekli birşeyler üretmeye ve araştırmaya yorarlar. Her zaman kendilerini aşmaya meraklıdırlar. Hayal güçleri inanılmaz geniştir ve sayısız denemelere katlanabilecek derecede sabretmesini bilirler.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Ağu 2014
 2. Mucit, yeni bir buluş ortaya koyan, icat eden kimse. Yaratıcı, yaratan

  Yeni bir buluş ortaya koyan, icat eden kimselere Mucit denir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Ağu 2014
Yükleniyor...