Yeni Zayıflama yöntemleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 14 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yeni diyet örnekleri,
  Yeni zayıflama diyetleri

  Volumetrik diyeti : Beslenme uzmanı Doktor Barbara J. Rolls tarafından önerilen bu diyette yenilen herşeyin bol miktarda sıvı içeriyor olmasına özen gösteriliyor. Rolls, bol miktarda çorba ve nişastasız sebzeler tüketilmesini tavsiye ediyor.

  Az-yağlı diyeti : Amerikan Kalp Derneği tarafından sunulan bu diyette sadece yağsız veya çok az yağlı yiyeceklerin tüketilmesi öneriliyor.

  Akdeniz diyeti : Harvard Üniversitesi,nden beslenme uzmanı Walter Willett, sebze, meyve, zeytin yağı ve az miktarda kırmızı et tüketimini içeren bu diyeti öneriyor.

  Atkins diyeti : Ünlü diyetisyen Doktor Robert Atkins,in önerisi olan bu diyette karbonhidrat içerikli yiyecekler mümkün olduğunca az tüketiliyor. Protein ve yağ alımı maksimuma çıkarılıyor,

  Ornish diyeti : Doktor Dean Ornish tarafından bulunan bu diyette çok miktarda lifli yiyecekler ve çok az yağlı yiyecekler önerilirken et, balık ve alkol yasaklar arasına giriyor.

  Bölge diyeti : Doktor Barry Sears,ın öğünlerde alınan karbonhidrat, yağ ve protein miktarını dengelemeyi önerdiği diyetin ayrıca kan şekeri seviyesini de düzene soktuğu belirtiliyor.
   
Yükleniyor...