Yeniden Kıtalar Arası Şampiyonuz!

'Spor Gündemi' forumunda Asi_PardonE tarafından 25 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yeniden Kıtalararası Şampiyonuz!


  Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Turnuvası - Kitakyushu Cup'ta şampiyonluğa ulaştı ve üst üste ikinci kez Dünyanın en büyüğü oldu.
  Bugün sabah saatlerinde turnuvadaki üçüncü karşılaşmasına çıkan Galatasaray, evsahibi Miyagi Max'ı 83-58 mağlup ederek finale çıkmayı başardı. Bu karşılaşmada Matt Scott 32, Petr Tucek 16, Ferit Gümüş 12 ve İsmail Ar 11 sayı ile Galatasaray'ın en skorer oyuncuları oldu. Galatasaray bu sonuçla finale yükselmeye başardı. Galatasaray'ın bu karşılaşmadan kısa süre sonra oynayacağı final mücadelesinde ise rakibi Asya kıtası temsilcisi Kore takımı Mungwungwa Electronics oldu.
  Final mücadelesinde de çok başarılı bir performans ortaya koyan son şampiyon Galatasaray, Kitakyushu Cup'ta bir kez daha başarıya ulaşarak, ikinci kez üst üste Dünyanın en büyüğü oldu. Galatasaray final maçında Kore temsilcisi Mungwungwa Electronics'i 68-43 mağlup etti. Galatasaray'ı final maçında galibiyete ve kupaya taşıyan en skorer oyuncular ise 26 sayıyla Petr Tucek, 20 sayıyla Ferit Gümüş ve 10 sayıyla Matt Scott oldu.

  1.Periyot: 14-10
  2.Periyot: 20- 7
  3.Periyot: 22-10
  4.Periyot: 12-16
  Engelsiz Aslanlarımızı, kulübümüze 2. kez kazandırdıkları bu büyük başarıdan tüm Galatasaray Camiası adına bir kere daha yürekten tebrik ediyoruz!
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 4 May 2013
Yükleniyor...