Ygs Sınav cevapları ne zaman nerede yayınlanacak?

'Eğitim Merkezi' forumunda Blue tarafından 24 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Ygs sınav cevapları ne zaman nerede yayınlanacak,ygs sorularının cevapları hangi kanalda,ygs soru cevapları ne zaman yayınlanacak

  [​IMG]


  Açıklamaya göre, sınavın soru ve cevapları, 27 Mart 2011 tarihinde sınav tamamlandıktan sonra sadece Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından yayımlanacak.

  Ulusal ve yerel yazılı basın-yayın organları ise ÖSYM ile yapacakları sözleşmeler çerçevesinde söz konusu sınava ait soru kitapçığı ve cevap anahtarını, sınavdan bir gün sonra (28 Mart 2011 tarihinde) olmak üzere yayımlayabilecek. Bu kuruluşlara ilgili soru kitapçığı ve cevap anahtarı sınav bitiminden sonra aynı gün saat 16.00'da basılı olarak verilecek.

  Yayınevleri soruların basım hakkını, 29 Mart 2011 Salı gününden itibaren ÖSYM ile yapılacak sözleşme ile temin edebilecek.

  2011-YGS soru ve cevap anahtarını yukarıda belirtilen kurallara aykırı biçimde kullananlar veya internet sayfalarında kullanıma açanlar hakkında yasal işlem yapılacak.  2011 YGS Sorularını TRT 1 den canlı izlemek için BURAYA tıklayınız..


  TRT 1 canlı yayınını ayrıca;


  www.ygstrt.com

  veya

  www.ygstrt.net

  veya

  www.ygstrt.org

  adreslerinden izleyebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Mar 2011
Yükleniyor...