Yılbaşı Makyajınız Nasıl Olmalı

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 29 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yılbaşı makyajı, Yılbaşı makyajı nasıl yapılmalı?

  Yılbaşında daha dikkat çekici, daha ışıl ışıl olmak isteyen bayanlar aşağıda sizin için hazırladığımız önerileri kulak arkası etmeyin derim.
  Yılbaşında ışıltılı makyaj malzemeleri ve pudra kullanmanızı tavsiye ederek işe başlayalım.
  [​IMG]
  Gözkapağına far: İlk adım yüzünüzü iyice temizledikten sonra, kaliteli bir fondöteni tüm yüze yedirmektir. Daha sonra makyaja gözlerden başlıyoruz. Göz kapağına baz olarak metalik açık kahve far sürülüyor. Bir parça pamukla fazlalığı alabilirsiniz.

  Çarpıcı gözler: Gözkapağının üst ve alt çizgisi aynı renkteki kahverengi göz kalemiyle ya da krem farla belirginleştiriliyor. Gözün tüm çerçevesi, bu renk bir kalemle çizilmeli.

  Gözlere gölge: Göz kapağına baz olarak sürülen farlardan sonra sıra gölgeye geldi. Turuncu renkteki metalik far yardımıyla gözlerin dışından içine doğru gölge yapılıyor.

  Maskaralı kirpikler:
  Kirpikler ilk olarak diplerden uca doğru koyu kahverengi bir farla fırçalanmalı. Daha sonra bir kat daha içlerden dışlara doğru kirpikler maskarayla boyanmalı.

  Koyu kırmızı dudaklar: Koyu kırmızı renkteki bir dudak kalemiyle dudaklar çerçevelendikten sonra, içi yine koyu kırmızı renkteki bir rujla boyanmalı. Bir dudak fırçası yardımıyla dudaklarınızdaki rengin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

  Dudaklarınız parlasın: Daha çarpıcı bir görüntü için kırmızıya boyanmış dudağınızın tam orta kısmına bir dudak parlatıcısı sürebilirsiniz. Parlatıcıyı tüm dudağınıza sürmemeye dikkat edin, parlatıcıyı sadece dudağınızın orta kısmına sürmeniz daha hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.

  Dore yansımalar

  Dore makyaj özellikle sarışınlara ve kumrallara çok yakışır. Hem tenleriyle hem saç renkleriyle çok iyi uyum sağlar. Önceki yıllarda sadece geceleri kullanılan altın yansımaları, artık gündüz makyajında da rahatlıkla tercih edildiğinden, dore renkli kozmetik ürünleri de çeşitlendi.

  Özellikle mat göz farı ve allıkların yerlerini yeniden simli olanlara bırakmalarıyla, altın ışıltılarını tüm yüzünüze eşit olarak yayabilirsiniz.Diğer bir alternatif ise, pırıltılı bir ürünü sadece elmacık kemikleri gibi yüksek noktalara uygulamanız. Bu şekilde yüzünüze 3 boyutlu bir görünüm verebilirsiniz.
  [​IMG]

  Metalik bakışlar

  Gümüş rengin en önemli özelliği, doğru uygulandığında gözleri muhteşem bir şekilde ortaya çıkarmasıdır. Bu rengi; siyah veya lacivert gibi koyu tonlarla karıştırabileceğiniz gibi, tek başına kullanarak da çarpıcı bir sonuç elde edebilirsiniz.

  Esmer tenliler, gümüş renkli makyaj için yaratılmışlardır diyebiliriz.