yılbaşı turları 2012

'Güncel Bilgiler' forumunda Sitem tarafından 20 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2012 yılbaşı turları
  yılbaşı turları 2012

  KAPADOKYA TURU YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI

  1.GÜN 29 ARALIK 2011 PERŞEMBE: HAREKET
  21.30 Londra Camping ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) - 22.30 İnönü Stadyumu ( Dolmabahçe Sarayı Karşısı ) - 23.30 Kadıköy Eski Salı Pazarı Otoparkı – 00.00 Çayırova Mc Donalds Önü - 00.30 İzmit Halk Evi Önü - 03.00da Bolu Gökdemir Dinlenme Tesislerinde verilecek mola sonrasında 05.00 Ankara Söğüt Özü Ulusoy Dinlenme Tesisleri Önünden katılacak misafirlerimizle Anı Tur otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağa borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.


  2.GÜN 30 ARALIK 2011 CUMA: GÖREME – ÜRGÜP – ASMALI KONAK - UÇHİSAR KALESİ
  Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Aksaray-Nevşehir yolu üzerindeki 1231–1239 yıllarına tarihlenen Ağzıkarahan Kervansarayını görüyor ve konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme sonrası kısa bir süre dinleniyoruz.(Doluluk nedeniyle otele öğleden sonra girilmesi gerekirse gezi programı öne alınabilir. Bu nedenle hazırlıklı olunmasında yarar vardır.) Öğleden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncilin baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokyanın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokyanın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak ( Panaromik ) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa paşaya gidiyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesini ( Panaromik ) seyretme ve fotoğraflama imkânı. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Akşam yemeği ve konaklama otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


  3.GÜN 31 ARALIK 2011 CUMARTESİ: ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – AVANOS – HACI BEKTAŞ – I VELİ – YENİ YIL BALOSU
  Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ( Dileyenlerle kahvaltı öncesi BALON TURU-Ekstra 260 TL ) Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağda(Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanosa gidiyoruz. Avanosda Kızılırmakı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisini gördükten sonra Horasanda dünyaya gelen, 13.yydan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Velinin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avusu),gezip dönüşte bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarına örnekler görüyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Dileyenler ile Yılbaşı balosuna katılıyoruz.


  4.GÜN 01 OCAK 2012 PAZAR: DERİNKUYU - NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ- GEÇ KAHVALTI
  Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) sonrasında Narlıkuyu Krater Gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayının oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisine gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. İstanbula doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara - Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi Anı Turun diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.


  ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
  * Otellerde 2 Gece Y.P Konaklama
  * Man Fortuna – 0 403 veya Travego Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  * Çevre Gezileri
  * Anı Tur Otobüs İçi İkramları
  * Anı Tur Güvencesi
  * Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
  * Açık Büfe 2 Akşam Yemeği
  * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


  ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Öğlen Yemekleri
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  * Tüm Özel Harcamalar
  * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  * Müze Ören Yeri Girişleri

  SADECE GALA FİYATI PERİSİA OTELDE 175 TL


  BATI KARADENİZ TURU YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI

  1.GÜN 31 ARALIK CUMARTESİ: ABANT GÖLÜ – SAFRANBOLU- YILBAŞI BALOSU
  07.00 Londra Camping ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı )- 07.30 İnönü Stadyumu ( Dolmabahçe Sarayı Karşısı ) - 08.00 Kadıköy Eski Salıpazarı Otoparkı - 09.00 İzmit Halk Evi Önünden katılacak misafirlerimizle, Anı Tur otobüs içi ikramları eşliğinde katılan misafirlerimizle Bolu Dağının eteklerinde bulunan Abant Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Adapazarı – Düzce - Bolu - Gerede - Karabük üzerinden Türk ve Rumların ortak yaşantısının yansıması olan Safranboluya varış. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranboluya varış. Safranboluyu panaromik olarak göreceğimiz Hükümet Konağının ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiine çıkıyoruz. Safranbolunun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranboluda en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağını gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben akşam otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.


  2.GÜN 01 OCAK PAZAR: YÖRÜKKÖYÜ - AMASRA – DEVREK – GEÇ KAHVALTI
  Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle, tarihçi Strobona göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastrisden alan Karadenizin eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?( Dünyanın Gözü )diye adlandırılan Amasraya varış. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlıyan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyoruz. Bartın - Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrekte bir baston atölyesine uğradıktan sonra aşçılarıyla meşhur Mengen, Yeniçağ, Bolu - Adapazarı üzerinden İstanbula dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki Anı Tur organizasyonun da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.


  ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
  * Otellerde 1 Gece Y.P Konaklama
  * Man Fortuna – 0 403 veya Travego Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  * Çevre Gezileri
  * Anı Tur Otobüs İçi İkramları
  * Anı Tur Güvencesi
  * Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
  * Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
  * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.


  ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Tüm Öğlen Yemekleri
  * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  * Tüm Özel Harcamalar
  * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  * Müze Ören Yeri Girişleri


  Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ
   
Yükleniyor...