Yoğurt ile zayıflayın-Yoğurt Diyeti

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Ezlem tarafından 21 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yoğurtla ile hızlı zayıflama
  Yoğurt diyeti ile zayıflama

  Yoğurt çok eski tarihlerden beri insanlığın sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmuş bir besindir. Şişmanlığın arttığı şu günlerde, hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde 5 günde 3 kilo vermenizin yolu da yoğurtan geçiyor. Yoğurdun insan vücuduna olan faydaları ve zayıflamaya olan büyük katkısından sonra en vazgeçilmez ürünümüz olmaya devam edecek .

  Detoksifiye ve arındırıcı özellikteki yoğurt, aynı zamanda tedavi edici, zehirlenmeleri önleyici ve besleyicidir. Özellikle hazımı kolaylaştıran ve düşük kalori ihtiva etmesi nedeniyle kolay bir zayıflama sağlayan besindir. Yoğurt diyeti ise yoğurdun kilo verme özelliklerini zayıflatan bir diyet ile yoğurulması olarak izah edebiliriz.

  Yoğurt Diyeti

  Yoğurt diyeti sayesinde vücudumuzda biriken aşırı miktardaki su atılacak ve yoğurdun yağ yakıcı kilo verdirici özelliği nedeniyle hızlı bir zayıflama sürecini bizlere yaşatacaktır. Yoğurt diyeti boyunca kullanacağınız yoğurdun yağsız ve sulu süzülmemiş yoğurt olmasına özen göstermeliyiz. Yoğurt ve taze mevsim meyveleri kokteyli, diyetin detoks etkisini artıracaktır. Yoğurdun suyunu süzmeden yememiz yoğurt diyeti’nin bir gereksinimidir. Diğer yandan yoğurt diyeti boyunca günde 2 – 2.5 litre su içmek gerekecektir.
  5 günde ortalama 2ile 4 kilo arasında bir zayıflama mümkündür.

  Alıntı
   
Yükleniyor...