Yorgun gözleri saklama yöntemleri

'Kadınca' forumunda eftelya tarafından 16 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Yorgun gözler için doğal yöntemler

  Uykusuzluk ya da başka nedenlerden dolayı bazen çok yorgun görünebilirsiniz. Bu durumdan en fazla etkilenen gözlerimiz olur. Göz çevremizde çökük ve yaşlı bir görüntü oluşur aynı zamanda göz altı morlukları da görülebilir.Hal böyle iken bir şekilde bu görüntüden kurtulmak isteriz. Peki neler yapılabilir? işte sizlere yorgun gözleri saklamanın doğal yolları;
  Kapatıcılar gerçekten altın değerindedir. Mor ve kırmızı halkaları kapatmak için kapatıcının yaptığını başka hiçbir kozmetik ürünü yapamaz. Aslında tek başına bir kapatıcı bile yeterli bazen makyaj için; yüzünüz aydınlanır, koyu lekeler kapanır. Cildiniz taze görünür.

  Yorgun bir yüzü saklamanın en iyi yollarından biri de kafaları karıştırmak ve ilgiyi başka yere çekmektir!Nasıl mı? Giyiminize stratejik olarak önemli bir aksesuvar ekleyin; parlak bir eşarp, son moda bir çanta veya çok şık bir ayakkabı. Bunun gibi dikkat çekici bir parça, dikkati yüzünüzden uzak tutacaktır.

  Dev bir çift güneş gözlüğü ile gözlerinizi tamamen gizleyebilirsiniz.

  Sabahları çoğumuz ayılmak için genelde kahve içeriz. Ama kahvenin başka bir faydası daha var: Yüzü canlandırmak ve koyu halkaları yok etmek! Yeşil veya siyah çay poşetini (içlerinde kafein var), sıcak suya batırıp çıkarın. Soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra, 10-15 dakika göz kapaklarınıza koyun. İşte bu kadar!

  Ayrıca çay poşeti yerine kafein içeren göz kremlerinden/jellerinden yararlanabilirsiniz.
  Hayatınıza biraz kahkaha katın. Gülümsemek, daha az yorgun gösterir.

  Alıntı​