YouTube'un en büyük rakibine de yasak

'Teknoloji Haberleri' forumunda ÑEO™ tarafından 1 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. YouTube'nin uzun bir süredir kapalı olduğu Türkiye'de İnternet'e sansür var mı tartışmaları sürerken, bugün sessiz sedasız bir şekilde video yayını yapan Vimeo adlı siteye de erişim engellendi. İşte detaylar...

  Dünya çapında Türkiye'nin internet sansürü uygulayıp uygulamadığı tartışıla dursun, YouTube'dan sonra bugün de büyük bir video sitesi daha mahkeme kararıyla engellendi.

  YouTube'un en büyük rakiplerinden biri olan Vimeo sitesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 28 Eylül 2010 tarihinde aldığı koruma kararı gerekçesiyle erişime kapatıldı.

  Kararın duyulmasıyla birlikte, internet kullanıcıları, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerinde yasağı protesto etmeye başladılar.

  Site Neden Yasaklandı?  Peki Vimeo neden kapandı? Bu kararın CHP'li bir milletvekilinin şikayeti üzerine verildiği iddia ediliyor. Yine aynı iddiaya göre kendine ait, özel görüntülerin sitede izinsiz yayınlandığı gerekçesiyle savcılığa başvuran vekil, Bilişim Suçları Yasası gereği sitenin erişime kapanmasını sağladı.

  Vimeo sitesi, sadece yüksek çözünürlükte videolar yayınlamasıyla ünlüydü. YouTube'un aksine bu sayfa üzerinde sadece kaliteli ve sanatsal içeriği bulunan materyaller yayınlanabiliyordu.


  Diğer ülkelerin neden web sitelerini yasakladığını görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Engellenen sitelere ulaşma rehberini görmek için ise bu link'e gözatabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 2. Çok sevindim bu habere .Ne güzel..Bizleri düşünen birileri var.Yakında ne internet derdimiz kalacak ,ne de internete para verme derdimiz..Yaşasın internetten kurtuluyoruz...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 3. yasaklayın yasaklayın.bakalım nereye varacak bu işin sonu
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
Yükleniyor...