Yumurta Kabuğunun Faydaları nelerdir?

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 27 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Yumurta Kabuğunun faydaları  Çevremde birçok kişiden duymuştum doğrusu yumurta kabuğunun faydalarını bu konuyla ilgili bilgi edinince hemen sizlerle paylaşmak istedim öğrendiğim bu bilgileri.Gelin hep birlikte öğrenelim yumurta kabuğunun nelere faydası bulunuyormuş.

  Yumurta kabuğundaki faydalarla ilgili çalışmalar yürüten uzmanların bu konuyla ilgili görüşleri şöyle;

  Yumurta kabuğunda yüzde 94 oranında kalsiyum bulunuyor.Yumurta kabuğunun, kemik erimesi hastalığını önlediğini söyleyen uzmanlar yumurta kabuğunun tüketilmesi konusunda şunları söylüyorlar;

  Yumurta kabuklarını biriktirin ve güzelce öğütün.Yumurta kabuklarını öğütüldükten sonra düzenli olarak tüketin.Yumurta kabuğunu düzenli olarak tüketen kişiler kemik erimesi hastalığına kesin çözüm bulabilirler.

  Çocuklarda günde yarım, yaşlılarda ise günde tam çay kaşığı yumurta kabuğu tüketilmeis gerekiyor.

  Yumurta kabuğunun cilde de faydalı bir kaynak olduğunun unutulmaması gerkiyor. Uzmanlar gelişemeyen çocukların da kalsiyum oranının yüksekliği nedeni ile yumurta kabuğunu tüketmeleri gerektiğinin üzerinde duruyorlar.Yumurta kabuğunun doğal kalsiyum kaynağı olduğunu ve hiç bir yan etkisinin bulunmadığına dikkat çeken uzmanlar yumurta kabuğunun cilt bakımında yaşlanmayı geciktirici etki sağladığıınında altını çiziyorlar.

  yumurta-kabugunun-faydalari-.jpeg
   
  Deniz bunu beğendi.
 2. Özellikle kemik erimesi hastalığı olanlar için çok faydalı bir paylaşım olmuş.teşekkürler..
   
  Yasemin bunu beğendi.
Yükleniyor...