Yumurta Zayıflatır mı?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 28 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Yumurta zayıflatıyor  Yumurta zayıflamanıza yardımcı oluyor.Yapılan birçok araştırmada sabahları 1 yumurta yiyen bireylerin gün içinde daha az acıktıkları ve yeme konusunda kendilerini daha kolay kontrol edebildikleri gösterilmiştir.

  Yapılan araştırma sonucunda güne yumurta yiyerek başlayan bireylerin, yumurta yemeden başlayan bireylere göre, günlük 400 kalori daha az yedikleri gösterildi.

  yumurta-zayiflatiyor-.

  Yumurtanın protein yüksekliği nedeni ile tok tutmasının yanı sıra midedeki açlık hormonu olan Ghrelin’i de azaltarak tok tuttuğu düşünülüyor. Yumurta zengin protein kaynağı olmasının yanı sıra vitamin A,B, D, E içerir. Bununla birlikte demir ve çinko açısından zengin olduğunu unutmamamız gerekiyor.Büyüme gelişme çağındaki çocuklar için çok gereklidir. Her gün 1 tane yedirilmelidir. Yumurta içerdiği bazı aminoasitler açısından da çok zengindir. Özellikle kas geliştirmek isteyenler, zayıflarken kaslarından kaybetmek istemeyenlerin de günlük beslenmelerinde mutlaka bulundurulmalıdır.Kilo vermek istiyorsanız daha az yemek istiyorsanız sizde günde mutlaka bir yumurta yiyerek kahvaltı yapın.
   
Yükleniyor...