Yürüyüş Yapmak Zayıflatır mı?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 19 May 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yürüyüş İnsanı Zayıflatır mı?  Gündelik yaşantınızda bedeninizin alışmış olduğu hareketler sizi zayıflatmaz.Zayıflamak için Ekstra bir çaba sarfetmeniz gerekmektedir.Özellikle yürüyüş yapan kişilerin merak ettikleri şey yürüyüşün insanı zayıflatıp sayıflatmadığı sorusunun cevabı şöyle;

  Tempolu ve canlı bir yüyürüş günlük egzersizin en mükemmelidir.Hızlı ve büyük adımlarla yürümek en az koşu yapmak kadar insanı zayıflatır ve kalori yakar.Gençler ve çocuklar için yürüyüş yapmak yeterli olmayabilir.Yürüyüşün yanısıra egzersiz ve diğer spor aktivitelerinide yapabilirsiniz böylece zayıflamanızda daha etkili olacaktır.

  Günde bir saat yürümek yürüyüşün tam yararını görmeniz için ideal bir süredir.Hafif tempolu yürüyüş ya yakımını sağlamaz bunun için tempolu yürümeniz gerekmektedir.

  Tempolu yürümek aynı zamanda kalbi yormayan ancak kalıcı zayıflama sağlayan egzersiz yöntemlerindendir.Tempolu yürüyüş için saate ortalama 5 – 7 km hızla yürümek gereklidir.Yağ yakmaya vücut tempolu yürüyüşün 15 dakika sonrasında başlar.Haftada 3 saat tempolu yürüyüş yaparak ortalama bir kilo zayıflayabilirsiniz.
   
Yükleniyor...