Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 5 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi
  Gözlük seçimi zordur yüz tipinize uygun gözlük seçimi nasıl olmalı.Kuvvetli bir çene çizgisi, geniş alın ve elmacık kemikleri bulunur. Kavisli çerçeveler bu yüz şeklinde iyi durur.Oval yüz hatlarına sahipseniz Her türlü çerçeveyi taşıyabilecek bir yüz yapısı. Önemli olan yüzün büyüklüğü ile orantılı çerçeveler seçmek.

  [​IMG]

  Yuvarlakyüz hatlarına sahipseniztercih etmeniz gereken gözlük modeli şöyledir. Düz ya da açılı hatları olan çerçeveler, tam bu yüz biçimine göre. Çünkü yüzü daha uzun ve ince gösterir.Üçgen yüz hatlarına sahipseniz.İnce kenarlı düşey çizgili çerçeveler, dar alın ve çeneli, geniş elmacık kemikli bu yüzde iyi durur.Yuvarlak ve kare hatlara sahip çerçeveler bu yüz tipi için en uygun olan modellerdir.

  Gözlük saplarınızın gevşemesini istemiyorsanız, gözlüklerini taç gibi kullanmamalısınız. Gözlüğünüxü çantanızda taşıyacaksanız mutlaka kutusuna koymalısınız. Aksi halde onca para verip aldığın güzelim gözlüklerinizin camları çizik içinde kalabilir.Ayrıca Gözlüklerini üzerindeki kıyafetle değil, özel bezi ile temizle. Böylece çizilmesini önlemiş olursunuz.
   
Yükleniyor...