Yüz Şekline Göre Resimli Saç Kesimleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 14 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yüz Şekline Göre Resimli Saç Kesim Modelleri  Yüz tipininize göre saç şeklini belirlemek Saçlarımıza uygulayacağımız işlemlerin neticesinde en iyi sonucu almanın birinci kuralıdır. Bu nedenle Yüz Tipine göre Saç modelini ve Saç Kesim şeklini belirlemek başlangıç için en önemli husustur.

  Birincisi, Her Saç Modeli her Yüz tipine gitmez. Seçeceğimiz Saç modelinin yüz tipimize en uygun kesimle yapılması gerekir. Çünkü uzun yüz tipine uygulanacak olan Kahküllü ve yanlardan düz ve uzun olarak kesimi yapılmış bir Saç modeli yüzümüzü toparlamak yerine daha da uzun görünmesine neden olacaktır.

  Kare, Kalp, Yuvarlak ve Oval Yüz şekline göre saç modelleri anlatılan bu yazımızda yüz şeklinizi bulmak için ne yapmanız gerektiğini de sizlere açıklayacağız arkadaşlar.Yüz şeklini anlayabilmek için önce saçınıza bir bant takın.

  [​IMG]

  Yüz şekline göre saç modelleri Çene hizasında ve çok kısa olan saçlardan uzak durun. Kalp şeklini düz hale getirmek için, alına düşen yan kaküllerden faydalanın. Katlı kesimler göz yanılsamasına sebep olacak ve dar çeneyi biraz yumuşatacaktır.

  [​IMG]

  Kare yüzler Nasıl anlarsınız: Köşeli çene kemiği ve belirgin saç çizgisi.Yüz şekline göre saç modelleri

  [​IMG]
   
Yükleniyor...