Yüz Yogası Nedir nasıl yapılır

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 23 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yüz yogası nedir nasıl yapılır hakkında bilgi  Yüz yogasını birçok bayan biliyor ve uyguluyor günümüzde büyük ilgi görüyor yüz yogası özellikle çalışan bayanların yorgun ciltlerini daha canlı göstermeye yarıyabiliyor cildi canlandırıyor yüz yogası.Çevresel faktörler, yaşanan olaylar, tükettiğimiz besinler, cildi yaşlandırmakta ve yaşında getirmiş olduğu çizgiler, zamanla daha çok belirgin hale gelmesine neden olmaktadır.

  yüzyogasi-nedir.

  Yüzünüde oluşan bu izleri silmek isteyenve genç kalmak isteyen çoğu bayan ya da erkek, kozmetiklere akın etmektedirler. Bu kimyasal ürünler kimi zaman ciltte olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Egzersiz yapmak vücuda nasıl olumlu etkiliyor ise yüz egzersizi de cildin daha hoş görünmesine katkı sağladığını unutmamalısınız.

  Yüz yogası; Yüz kaslarını geliştirdiğinden, yüzünüz eskisinden daha çok sıkılaşmış olur ve bu sayede yaşınız kaç olursa olsun daha genç bir görünüme kavuşursunuz. İstediğiniz her yerde ve saatte yüz yogasını yapabilmek mümkündür. Her yaştan kişi bu yogayı çok kolay bir şekilde yapabilir.

  Yüz yogasının farklı hareketleri bulunmaktadır. Fakat bu hareketleri yaparken dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü yüzünüzün diğer bölgelerinin de kırışmasına sebebiyet verebilir. Kaş ortasında ve yanaklarda oluşan çizgileri gidermek için ve gıdı, sarkmaları gidermek için değişik hareketler vardır. Bu hareketleri doğru bir şekilde tekrarladığınızda istediğiniz yüze kavuşabilirsiniz.

  yüzyogasi-nedir.

  Sarkma ve gıdı sorununa engel olabilmek için, kaşık yardımına ihtiyacınız olacaktır. Kaşığı ağzınıza alınız ve yukarı bakarak alt dudağı öne çıkarınız.

  Orta parmağınızı alnınıza bastırarak masaj yapınız ve yukarı hareketler ile aynı hizada bu işleme devam ediniz. Bu hareket üç dört defa yapılmalıdır.

  Kaşlarınızın düşük olduğunu düşünüyor ve bundan rahatsız oluyorsanız, çok basit bir hareketle bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Ellerinizle kaşlarınızı iyice kavrayınız. Ve kırıştırmadan yukarı doğru itiniz. Ve bu esnada kaşlarınızı çatınız. Bu işlemi iki üç defa tekrarlayınız.

  yüzyogasi-nedir.
   
Yükleniyor...