Yüzdeki Çökmeleri Düzeltme

'Sağlık Rehberi' forumunda By RiZeLi tarafından 1 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yüzdeki Çökmeleri Düzeltme
  Yüzdeki Çökmeleri Düzeltme Nasıl Olur
  Yüzdeki Çökmeleri Düzeltebilirmiyiz  Dolgu maddeleri: Yüzün belli noktalarındaki derin kırışıklıklar cilt aşındırma yöntemleri ile düzeltilemez. Bu amaçla dolgu maddeleri kullanılır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan dolgu maddelerinin çoğu zamanla vücut tarafından eritildiğinden tekrarı gerekir. Dolgu maddelerinin uygulaması kolaydır.İz bırakmazlar ve sonuçları memnunluk vericidir. Dolgu maddeleri aynı zamanda dudak kalınlaştırmak veya dudakları daha belirgin hale getirmek için de kullanılabilir.

  1. Kişinin kendi dokuları; Yağ ve doku kokteyli enjeksiyonu (Lipofilling): Kişinin kendi vücudundan (karın veya basen bölgesinden) alınan yağ doğrudan veya kıkırdak fasya ve deri altı tabakalarından oluşan doku çok ince doğranarak yüzdeki kırışıklığın altına enjekte edilir. Uygulamadan sonra bazı hastalarda morluk oluşabilir;işlemden sonra buz uygulaması morluk oluşmasını büyük oranda önler.Enjekte edilen yağ miktarına bağlı olarak hasta işlemden sonra işine dönebilir veya 1-2 gün işinden uzak kalması gerekebilir.

  2. Hazır dolgu maddeleri; Kollajen Sığırdan alınan kollajen saflaştırılarak Yüzdeki Çökmeleri Düzeltmeinsanınkine benzer bölümü yüzdeki kırışıklıklara enjekte edilebilir. Kullanmadan önce test yapılması gerekir. Hyaluronik asit hayvansal kaynaklı olmayan bir dolgu maddesidirYüzdeki Çökmeleri Düzeltme uygulama öncesinde test tapılmasına gerek yoktur. Uygulamadan sonra bazı hastalarda morluk oluşabilir işlemden sonra buz uygulaması morluk oluşmasını büyük oranda önler.İşlemden sonra hasta işine dönebilir.

  ALıntıdır.
   
Yükleniyor...