Zayıflama Hapı Öldürdü

'Sosyal Konular' forumunda Merve tarafından 11 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Balıkesir'de zayıflama hapı içtikten sonra rahatsızlanarak yoğun bakıma alınan 35 yaşındaki Nilüfer Gülmez, 33 gündür süren yaşam mücadelesini kaybetti.

  Bir güvenlik şirketinin ortağı olan Gülmez, temmuz ayında zayıflama ürünü kullanmaya başladıktan sonra rahatsızlanmıştı. Kalbi duran Nilüfer Gülmez, doktorların müdahalesi sonucu yeniden hayata döndürülerek yoğun bakıma alınmıştı.

  Dün yaşamını yitiren Gülmezin ağabeyi İbrahim Gülmez ise, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında kardeşinin ölümüyle ilgili sebep olanlardan davacı olacaklarını bildirdi.

  Gülmez'in zayıflamak için 'Afrikan Mango' isimli bir ürünü kullandığı açıklanırken, Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili "Besin desteği ya da 'takviye edici gıda' adı altında izin alıp bilimsel herhangi bir veriye ve çalışmaya dayanmayan, bitkisel tedavi edici ürün olarak piyasaya sunulan ürünlerin tehlikeli olduğunu bir kez daha hatırlatırız" uyarısında bulunmuştu.

  'Ağır Metaller İçeriyor' Diye Toplatılmıştı

  Tarım Bakanlığı'nca onaylı olduğu belirtilen ürünle ilgili Sağlık Bakanlığı "Ağır metal içeriyor" uyarısı yapmış, Nilüfer Gülmez'in kullandığı hapla aynı seri numaradaki kutular Balıkesir'deki eczanelerden toplatılarak incelemeye alınmıştı.  kaynak:sabah
   
Yükleniyor...